Blisko ludziHolecka o tragicznie zmarłym dziennikarzu TVP. Jej słowa wzruszają do łez

Holecka o tragicznie zmarłym dziennikarzu TVP. Jej słowa wzruszają do łez

Danuta Holecka gospodyni "Wiadomości" TVP
Danuta Holecka gospodyni "Wiadomości" TVP
Źródło zdjęć: © kadr z TVP
08.03.2021 12:38

Piotr Świąc, dziennikarz TVP, nie żyje. Mężczyzna zginął w tragicznym wypadku. O Świącu postanowiła wypowiedzieć się Danuta Holecka. Jej słowa są naprawdę wzruszające.

Piotr Świąc był związany z lokalnym oddziałem TVP w Gdańsku. Dziennikarz prowadził "Panoramę". Mężczyzna zginął w wypadku samochodowym, który miał miejsce w piątkowy wieczór. Zderzenia samochodów nie przeżył żaden z kierowców. Do tragedii doszło na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach.

Pożegnanie Świąca

O tym, że jednym z kierowców był dziennikarz Piotr Świąc, poinformowali pracownicy TVP3, którzy za pośrednictwem Facebooka opublikowali wraz z tragiczną informacją krótkie pożegnanie.

- Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną - brzmią ich słowa.

Danuta Holecka o zmarłym koledze

Na ten temat Piotra Świąca w rozmowie z "Faktem" wypowiedziała się we wzruszających słowach także Danuta Holecka. Choć łączyły ich przede wszystkim zawodowe kontakty, dziennikarka wypowiedziała się o Świącu w bardzo ciepłych słowach.

"Z Piotrkiem długo się znaliśmy, ale to nie była bliska znajomość, tylko zawodowa. Piotr przyjeżdżał z Gdańska do Warszawy. Poznaliśmy się dawno temu w telewizji na Placu Powstańców" - powiedziała w rozmowie z dziennikiem. Holecka zaznaczyła również, że Świąc był wyjątkowo komunikatywny i wręcz roztaczał wokół siebie atmosferę spokoju. - Jak się widzieliśmy to wydawało się, że reagujemy na siebie z dużą sympatią, coś dobrego z niego biło. Miał w sobie coś co uspokajało - powiedziała Danuta Holecka "Faktowi". Gwiazda podkreśliła także koleżeńskość Świąca oraz to, że zawsze był skłonny do pomocy.

Źródło artykułu:WP Kobieta