Trwa ładowanie...

Holecka o tragicznie zmarłym dziennikarzu TVP. Jej słowa wzruszają do łez

Piotr Świąc, dziennikarz TVP, nie żyje. Mężczyzna zginął w tragicznym wypadku. O Świącu postanowiła wypowiedzieć się Danuta Holecka. Jej słowa są naprawdę wzruszające.
Share
Danuta Holecka gospodyni "Wiadomości" TVP
Danuta Holecka gospodyni "Wiadomości" TVP Źródło: kadr z TVP
d4eojcr

Piotr Świąc był związany z lokalnym oddziałem TVP w Gdańsku. Dziennikarz prowadził "Panoramę". Mężczyzna zginął w wypadku samochodowym, który miał miejsce w piątkowy wieczór. Zderzenia samochodów nie przeżył żaden z kierowców. Do tragedii doszło na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach.

Pożegnanie Świąca

O tym, że jednym z kierowców był dziennikarz Piotr Świąc, poinformowali pracownicy TVP3, którzy za pośrednictwem Facebooka opublikowali wraz z tragiczną informacją krótkie pożegnanie.

d4eojcr

- Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną - brzmią ich słowa.

Danuta Holecka o zmarłym koledze

Na ten temat Piotra Świąca w rozmowie z "Faktem" wypowiedziała się we wzruszających słowach także Danuta Holecka. Choć łączyły ich przede wszystkim zawodowe kontakty, dziennikarka wypowiedziała się o Świącu w bardzo ciepłych słowach.

"Z Piotrkiem długo się znaliśmy, ale to nie była bliska znajomość, tylko zawodowa. Piotr przyjeżdżał z Gdańska do Warszawy. Poznaliśmy się dawno temu w telewizji na Placu Powstańców" - powiedziała w rozmowie z dziennikiem. Holecka zaznaczyła również, że Świąc był wyjątkowo komunikatywny i wręcz roztaczał wokół siebie atmosferę spokoju. - Jak się widzieliśmy to wydawało się, że reagujemy na siebie z dużą sympatią, coś dobrego z niego biło. Miał w sobie coś co uspokajało - powiedziała Danuta Holecka "Faktowi". Gwiazda podkreśliła także koleżeńskość Świąca oraz to, że zawsze był skłonny do pomocy.

d4eojcr

Zobacz też: Igor robi paznokcie Polkom. Początki nie były łatwe

Zobacz też: Pokolenie Lockdown. Tysiące młodych ma poważny problem

Agnieszka Mielczarek: "Dzięki TVP Kobieta mogłam pokazać wszystko, co umiem, czuję i w co wierzę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eojcr

Podziel się opinią

Share
d4eojcr
d4eojcr