Trwa ładowanie...
d1yyamm

Izabela Leszczyna o zachowaniu posła PiS. Jej odpowiedź zrobiła furorę

Izabela Leszczyna jest posłanką PO, należącą do sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Przewodniczący Andrzej Szlachta z PiS nazwał jej zachowanie "niestosownym" dla kobiety. Ostro mu odpowiedziała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posłanka PO ostro odpowiedziała posłowi PiS
Posłanka PO ostro odpowiedziała posłowi PiS (Twitter)
d1yyamm

Izabela Leszczyna – posłanka PO

"A dzisiaj w sejmie dowiedziałam się od Przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych z PiS, że kobiety nie powinny wypowiadać się w 'takim mentorskim tonie'" – napisała posłanka PO i była Wiceminister Finansów Izabela Leszczyna na Twitterze, dodając nagranie z kamer sejmowych.

d1yyamm

– Proszę, żeby pani takiego mentorskiego tonu nie stosowała – zwrócił się do polityczki Andrzej Szlachta, reprezentujący w komisji PiS. I dodał, że to nie przystoi kobiecie.

Leszczyna zareagowała na tę uwagę natychmiast. – Ja jestem posłem. Ja dla pana nie jestem żadną kobietą. Jestem posłem na Sejm RP. Tak samo jak pan! – słychać głośno i wyraźnie.

Szlachta wyraźnie poczuł się urażony. – Ale nikt nie udzielił pani głosu – rzucił krótko.

d1yyamm

Izabela Leszczyna bohaterką Twittera

Zachowanie posła nie przeszło bez echa. Ktoś zapytał Izabelę Leszczynę, jak polityczki wytrzymują "impertynencję posłów PiS". – Nie wytrzymujemy, przecież ja zwykle nie podnoszę głosu – odpowiedziała.

d1yyamm

W komentarzach internauci wyrażają swoją solidarność z posłanką. "Pani Izo, szacunek. Najwyższy czas ostro reagować na seksizm i wybijać im z głowy bez litości. Za długo byłyśmy miłe" – czytamy wśród dziesiątek opinii, które pojawiły się na Twitterze.

Sytuacja przypomina do złudzenia to, co wydarzyło się jakiś czas temu w Europarlamencie. Janusz Korwin-Mikke podczas debaty w sprawie równości wynagrodzeń oznajmił, że kobiety muszą zarabiać mniej, bo "są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne".

Odpowiedziała mu Hiszpanka Iratxe García Pérez. – Według pana teorii nie powinnam być polityczką. Wiem, że jest pan bardzo zdenerwowany i bardzo zaniepokojony faktem, że kobiety mogą reprezentować obywateli na równi z panem. Myślę, że muszę bronić europejskich kobiet przed takimi ludźmi jak pan – stwierdziła wtedy. Nagranie obiegło cały świat.

d1yyamm

Podziel się opinią

Share

d1yyamm

d1yyamm