Jak chronić swoje życie?
Nawet najbardziej przezorne osoby mogą ulec wypadkowi choćby we własnym domu. Nie można wszystkich niebezpiecznych sytuacji uniknąć, dlatego też warto wcześniej ubezpieczyć się przed takimi ewentualnościami.
10.03.2014 | aktual.: 10.03.2014 16:57
Nawet najbardziej przezorne osoby mogą ulec wypadkowi choćby we własnym domu. Nie można wszystkich niebezpiecznych sytuacji uniknąć, dlatego też warto wcześniej ubezpieczyć się przed takimi ewentualnościami.
Przezorny zawsze ubezpieczony
Posiadanie ubezpieczenia na życie jest przejawem naszej zapobiegliwości. Nie można wierzyć zawsze w to, że nic nas w życiu złego nie spotka. Wypadki zdarzają się każdemu bez wyjątku, dlatego też trzeba dążyć do zabezpieczenia pod względem finansowym siebie i swoich najbliższych. Wystarczy przy tym wykupić ubezpieczenie na życie, które oferowane jest np. przez firmę ubezpieczeniową Signal Iduna. Indywidualne ubezpieczenie pozwala na zadbanie nie tylko o bezpieczeństwo finansowe najbliższych nam osób, lecz także o zapewnienie sobie świadczeń w razie poważnego wypadku powodującego utratę zdolności do wykonywania pracy zawodowej albo w razie pobytu w szpitalu i zachorowania na groźne choroby.
Jak można poszerzyć ochronę ubezpieczeniową w polisie na życie?
Standardowe polisy na życie zapewniają wypłatę sumy ubezpieczeniowej w wypadku śmierci ubezpieczonego osobom wymienionym w umowie. Można więc powiedzieć, że jest to zabezpieczenie, z którego korzystają wyłącznie osoby trzecie. Osoba podpisująca umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym chce zapewnić swojej rodzinie lub innym osobom bliskim komfort finansowy i bezpieczeństwo majątkowe, gdyby jej kiedyś zabrakło.
Niemniej wiele firm ubezpieczeniowych pozwala na poszerzenie zakresu obowiązywania indywidualnego terminowego ubezpieczenia na życie. Można rozszerzyć zasięg ochrony o umowy dodatkowe. W zależności od firm ubezpieczeniowych i ich oferty, będą to polisy takie jak:
• ubezpieczenie na wypadek wystąpienia ciężkiej choroby,
• ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu,
• ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznych,
• ubezpieczenie na wypadek trwałego kalectwa spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem,
• ubezpieczenie na wypadek śmierci w skutek nieszczęśliwego wypadku,
• ubezpieczenie na wypadek braku możliwości opłacania przez ubezpieczonego składki na skutek trwałej niezdolności do pracy.
Dzięki poszerzeniu zakresu obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej w ubezpieczeniu na życie staje się ono produktem chroniącym daną osobę przed różnymi zagrożeniami, z jakimi może zetknąć się w swoim życiu. Firma ubezpieczeniowa bierze tym samym na siebie odpowiedzialność ubezpieczeniową nie tylko w obliczu śmierci ubezpieczonego, lecz także np. w przypadku trwałego kalectwa czy wystąpienia ciężkiej choroby uniemożliwiającej wykonywanie pracy zawodowej.