Trwa ładowanie...

Jak długo potrwa nauka zdalna? Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Powrót uczniów do szkół jest możliwy już pod koniec listopada. Jeżeli zapadnie decyzja o zakończeniu nauki zdalnej, dzieci będą wracać do szkół stopniowo – tak zapowiada minister edukacji.
Share
Powrót do szkół
Powrót do szkółŹródło: Pixabay
d1uuezx

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Uczniowie na naukę zdalną przechodzili stopniowo. W pierwszej kolejności dotyczyło to młodzieży szkół ponadpodstawowych. Następnie pod koniec października dołączyli do nich uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych, a od 9 listopada nauką zdalną objęte są najmłodsze dzieci w klasach 1-3.

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy ich pociechy wrócą do nauki stacjonarnej. Początkowo rząd nie zapowiedział żadnego konkretnego terminu.

d1uuezx

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda i obowiązki na Litwie. Spotkała się z siostrą zakonną

Do 29 listopada nauka w szkołach podstawowych i średnich odbywa się zdalnie. Na dzień dzisiejszy ciągle trudno przewidzieć jaką decyzję podejmie rząd w kwestii ewentualnego powrotu dzieci do szkół. Teoretycznie jest możliwe, aby już pod koniec listopada, najmłodsi uczniowie powrócili do swoich klas, jednak wszystko zależy od rozwoju sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

Czy uczniowie wrócą do szkół po 29 listopada?Jeśli doradcy premiera Mateusza Morawieckiego z zakresu wirusologii stwierdzą, że sytuacja jest opanowana i można dopuścić możliwość powrotu dzieci do szkół, wtedy dzieci będą wracać do szkół stopniowo - mówił podczas czwartkowej konferencji minister edukacji i nauki - Przemysław Czarnek.

W podobnym tonie wypowiada się rzecznik rządu Piotr Müller, który podkreśla, że wszelkie decyzje w sprawie powrotu dzieci do szkół zostaną podjęte w ciągu najbliższych dni.

d1uuezx

Zobacz także: W dobie pandemii zatrudnij nianię… on-line

Zdaniem ministra edukacji, powrót uczniów do szkół byłby bardzo wskazany. Chodzi o zwiększenie mobilności społeczeństwa bez uszczerbku dla zdrowia i życia obywateli. Wszystko jednak zależeć będzie jednak od sytuacji epidemicznej w Polsce.

Powrót do szkół stopniowo?

Minister edukacji podkreśla, że w pierwszej kolejności do nauki stacjonarnej wrócą klasy 1-3. - Tam nauczanie zdalne jest siłą rzeczy najmniej efektywne – tłumaczy. Wcześniej do szkół mieliby też wrócić uczniowie klas maturalnych i najwyższych klas szkół zawodowych.

d1uuezx

Marta Lempart komentuje wyciek informacji na jej temat. "Nie mam szans na sprawiedliwość"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1uuezx

Podziel się opinią

Share
d1uuezx
d1uuezx