GwiazdyJak dziś żyje Jolanta Kwaśniewska? Była pierwsza dama wciąż jest aktywna

Jak dziś żyje Jolanta Kwaśniewska? Była pierwsza dama wciąż jest aktywna

Jolanta Kwaśniewska do dziś uznawana jest za ikonę stylu
Jolanta Kwaśniewska do dziś uznawana jest za ikonę stylu
Źródło zdjęć: © AKPA | Baranowski Michał

24.09.2022 16:17, aktual.: 25.09.2022 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jolanta Kwaśniewska jest najbardziej docenianą przez Polaków pierwszą damą po 1989 roku. Jednak bycie żoną prezydenta to nie jedyne zajęcie, dzięki któremu wciąż cieszy się dużą sympatią w kraju. Jak wygląda teraz jej życie?

Jolanta Kwaśniewska przez 10 lat wspierała swojego męża - Aleksandra Kwaśniewskiego i godnie reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej. O utrzymującej się sympatii wśród rodaków może świadczyć wynik przeprowadzonego w 2020 roku sondażu, w którym Kwaśniewska została uznana "najlepszą pierwszą damą RP".

Zarówno przed 1995 r., jak i po zakończeniu drugiej kadencji męża, Jolanta Kwaśniewska prężnie rozwijała swoją karierę. Czym się zajmowała?

Jolanta Kwaśniewska - nie tylko pierwsza dama

Urodziła się w Gdańsku i tam w 1979 r. ukończyła studia prawnicze. Tuż po nich wyjechała do Warszawy, wyszła za mąż za Aleksandra Kwaśniewskiego, a w lutym 1981 roku urodziła się ich córka - Ola.

W Warszawie rozpoczęła prace w polsko-szwedzkiej firmie zajmującej się produkcją biżuterii. Później została współwłaścicielką agencji nieruchomości "Royal Wilanów". W czasie, gdy była pierwszą damą, firmę oddała do urzędu powierniczego. Wróciła do zarządzania nią po zakończeniu drugiej kadencji męża.

W 1997 r. założyła Fundację "Porozumienie bez Barier", którą prężnie rozwija do dziś. Co istotne, za pracę w fundacji nie pobiera wynagrodzenia. Oprócz tego Kwaśniewska jest także autorką książek, a przez kilka lat prowadziła program w TVN Style. Od kilku lat jednak pozostaje w cieniu, udzielając od czasu do czasu wywiadów i uczestnicząc w wybranych przez siebie wydarzeniach.

Jak dzisiaj żyje Jolanta Kwaśniewska?

Oprócz działalności biznesowej, Jolanta Kwaśniewska wraz z mężem są właścicielami mieszkania w jednym z bloków na warszawskim Wilanowie. Często spędzają także czas w swojej posiadłości na Mazurach. W 2020 r. przez kilka miesięcy mieszkali z kolei w Szwajcarii, wspierając siostrę byłego prezydenta, której zmarł mąż. Obecnie dzielą swoje życie pomiędzy Warszawę i Mazury.

Jolanta Kwaśniewska od lat jest uznawana przez wiele osób za ikonę stylu, który do dziś inspiruje wiele kobiet, a każde jej pojawienie się na salonach jest szeroko komentowane. Informacje o jej obecnym życiu można znaleźć nie tylko w mediach społecznościowych założonej przez nią fundacji, ale także na profilu córki - Aleksandry. Ostatnio opublikowała ona zdjęcia ze swojego wesela, na których widać także jej rodziców.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (334)
Zobacz także