Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
08-02-2016 14:08

Jak mieszkać modnie i wygodnie? Podczas 4 DESIGN DAYS w Katowicach opowie między innymi Omenaa Mensah

W dniach 11-14 lutego br., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, ikony światowego i polskiego designu, czołowi architekci, projektanci i producenci spotkają się by dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze, wzornictwie, rynku wyposażenia wnętrz. Gośćmi specjalnymi będą także gwiazdy telewizji: Omenaa Mensah, Natalia Nguyen, Tomasz Pągowski oraz Zbigniew Urbański.

Share
Jak mieszkać modnie i wygodnie? Podczas 4 DESIGN DAYS w Katowicach opowie między innymi Omenaa MensahŹródło: materiały PR
d1xrmyc

W dniach 11-14 lutego br., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, ikony światowego i polskiego designu, czołowi architekci, projektanci i producenci spotkają się by dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze, wzornictwie, rynku wyposażenia wnętrz. Gośćmi specjalnymi będą także gwiazdy telewizji: Omenaa Mensah, Natalia Nguyen, Tomasz Pągowski oraz Zbigniew Urbański.

Wydarzenie 4 DESIGN DAYS na cztery dni zmieni Katowice w stolicę designu i architektury. Dyskusja o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie – obejmie dwa dni dla profesjonalistów z kraju i zagranicy (11-12 lutego) oraz dwa dni, które będą otwarte dla mieszkańców regionu (13-14 lutego).

Na 4 DESIGN DAYS prezentowne będą użyteczne i designerskie produkty, które podbijają światowe rynki lub wciąż czekają na odkrycie. W ramach Dni Otwartych będzie można zobaczyć ekspozycję producentów mebli i wyposażenia wnętrz oraz targi dizajnu niezależnego SILESIA BAZAAR Dizajn vol. 1. Goście specjalni, gwiazdy telewizji: Omenaa Mensah, Natalia Nguyen, Tomasz Pągowski oraz Zbigniew Urbański, opowiedzą jak mieszkać modnie i wygodnie, jakie są trendy w projektowaniu produktów wyposażenia wnętrz, jak poznać prawdziwy design i jakie dizajnerskie gadżety warto mieć w każdym domu.

d1xrmyc

Podczas4 DESIGN DAYS odbędzie się też oficjalna premiera stworzyła kolekcji mebli do sypialni LOVE, za projekt których odpowiada Omenaa Mensah. Dlaczego meble do sypialni, łóżka, fotele, krzesła, pufy, toaletki, poduszki oraz komody? Omenaa Mensah: „Praktycznie 1/3 czasu w życiu przesypiamy. Sypialnia jest oazą spokoju wypoczynku i romantyzmu. Dlatego dla mnie to najważniejsze pomieszczenie w domu. Sypialnia według mnie musi być nie tylko ładna i nastrojowa, ale także funkcjonalna w użytkowaniu.”

4 DESIGN DAYS w Katowicach to także prezentacje, panele dyskusyjne poświęcone trendom i kierunkom rozwoju architektury i wzornictwa, poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o sposób pokonania barier ograniczających rozwój polskiego designu młodego pokolenia, debaty o wizji miasta przyszłości, rewitalizacji przestrzeni miejskiej i budowaniu piękna wspólnej przestrzeni.

W ramach krótkich prezentacji cyklu „short stories“ architekci i inwestorzy zaprezentują takie projekty jak Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, budynek Szkieletor – Treimorfa w Krakowie, Stary Browar w Poznaniu, Hala Koszyki w Warszawie, Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach oraz Zamek Cieszyn, i inne.

W trakcie 4 DESIGN DAYS zostaną zorganizowane także wystawy, m.in. 7m2 – Przegląd młodego pokolenia śląskich architektów oraz Najlepsze Dyplomy ASP 2016.

d1xrmyc

4 DESIGN DAYS odbywać się będzie w miejscu, które swoją architekturą tchnęło nowe życie do centrum Katowic i stało się ikoną współczesnego designu. Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) zbudowane zostało na poddanych rewitalizacji terenach pokopalnianych.
W efekcie przekształceń powstała Strefy Kultury – symbol przemiany stolicy regionu – obejmująca 25 tys. m2, przestrzeń, którą obok MCK tworzą Muzeum Śląskie oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia (NOSPR).

4 DESIGN DAYS, to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa, które odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 11-14 lutego 2015 r. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PTWP, wydawca kilkunastu branżowych magazynów i portali oraz organizator kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym w Katowicach – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

d1xrmyc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xrmyc
d1xrmyc