UrodaJak najskuteczniej zregenerować włosy? Zaawansowane maski i eliksiry

Jak najskuteczniej zregenerować włosy? Zaawansowane maski i eliksiry

Skoncentrowane preparaty pielęgnacyjne kuszą szybkim i bezinwazyjnym efektem zregenerowanych i pięknych włosów w krótkim czasie. Czy jednak jest to aż takie, proste jak w reklamach? Każde serum, maska czy eliksir ma swoje zasady stosowania i warto je znać, aby sobie nie zaszkodzić i dobrze wydać pieniądze. Jak stosować maskę, a jak serum i eliksir do włosów? Oto nasze porady i propozycje.

Jak najskuteczniej zregenerować włosy? Zaawansowane maski i eliksiry
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock

Eliksir, czyli magia na włosach

Serum i eliksir regeneracyjny do włosów z uwagi na wysoką zawartość silnych składników, wcieramy po umyciu w skórę głowy. Jeśli towarzyszy temu masaż skóry głowy, efekty będą jeszcze lepsze. Raz na jakiś czas stosujmy też peeling skóry głowy – to działa tak samo, jak pielęgnacja twarzy, gdzie warstwa zbędnego naskórka musi być regularnie usuwana. To pozwala włosom rosnąć szybciej. Gdy nakładamy na włosy kosmetyk, warto zawinąć głowę lekko ciepłym ręcznikiem.

Kuracja lub serum do włosów suchych i zniszczonych ma inną formułę niż maska odżywcza. Ma lżejszą konsystencję, ale składniki odżywcze są silniej skondensowane. Często też jest przeznaczone do pielęgnacji raz w tygodniu, zamiast po każdym myciu. Informacje o najlepszej częstotliwości aplikacji znajdziesz na opakowaniu. Tu także ważna jest systematyczna i regularna pielęgnacja oparta najlepiej na naturalnych składnikach. To wysokie stężenie takich składników jak: witaminy, ekstrakty z ziół, naturalne olejki i kwasy tłuszczowe, wpływa na szybką regenerację i wzmocnienie włosów.

Maski i odżywki głęboko regenerujące – jak je stosować?

Zdrowe i piękne włosy nie lubią być przeciążone. Takie kosmetyki stosujemy na umyte włosy, wilgotne, ale nie mokre. Dlatego umyte włosy trzeba odsączyć z nadmiaru wody miękkim ręcznikiem. W przeciwnym wypadku maska odżywcza lepiej wniknie tylko w górne partie włosów. Wtedy końce, które są najbardziej podatne na uszkodzenie, nie wchłoną takiej samej ilości kosmetyku. Efektem mogą wtedy być przyklapnięte włosy do połowy długości, a suche na końcach.

Inną wskazówką, która pomaga w skutecznym stosowaniu masek do włosów, jest kontrola nad zegarkiem. Czas, jaki trzymamy kosmetyk na włosach, nie może być znacznie dłuższy od tego, jaki jest wskazany na opakowaniu. Jeśli zamiast 10 minut będziemy trzymać kosmetyk na włosach pół godziny, efekt niekoniecznie będzie lepszy. Można zawinąć je w ciepły ręcznik, ale tylko na czas działania kosmetyku regeneracyjnego. Przypominamy, że zbyt długie trzymanie ręcznika na włosach może powodować ich matowienie.

Regeneracja włosów zniszczonych a codzienna pielęgnacja

W zależności od kondycji włosów odżywiamy je innymi kosmetykami i z różną częstotliwością. Słońce, zabiegi chemiczne i termiczne uszkodzenia to najczęstszy powód uszkodzeń włosów. Aby skutecznie zregenerować włosy, jedną z najważniejszych czynności jest regularne podcinanie końcówek ostrymi nożyczkami. Uszkodzenie włosów spowodowane niewłaściwym podcinaniem może spowodować, że ubytek będzie na całej długości włosa. W przypadku włosów zniszczonych lub zwykłej pielęgnacji profilaktycznej kosmetyki regenerujące stosujemy w zależności od siły działania: odżywki po każdym myciu, a maskę lub kuracje raz w tygodniu. Jeśli jednak twoje włosy są mocno zniszczone, silniejsze preparaty stosujemy po każdym myciu.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat regeneracji włosów?

Pamiętaj o regularnym peelingu skóry głowy, co pomaga lepiej wchłonąć się kosmetykom. Regularne stosowanie peelingu i maski do włosów podnosi kondycję włosów, dzięki czemu ładniej się układają, są odporniejsze na uszkodzenia.

Naprawa i regeneracja szkód odżywczych we włosach w niektórych przypadkach odbywa się miejscowo. To znaczy, że konkretne kosmetyki, jak kurację wygładzającą, nakładamy na całe włosy, a specjalne serum w miejscach, gdzie włosy są najbardziej zniszczone, czyli najczęściej na końcówkach.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (43)