FitnessJak najszybciej spalić kalorie? Treningi, które pozwolą najszybciej schudnąć

Jak najszybciej spalić kalorie? Treningi, które pozwolą najszybciej schudnąć

Jak najszybciej spalić kalorie? Treningi, które pozwolą najszybciej schudnąć
Źródło zdjęć: © iStock.com | Lacheev
13.12.2018 12:23

Jak najszybciej spalić kalorie? To pytanie zadajemy sobie, gdy zależy nam na szybkich efektach w postaci utraty zbędnych kilogramów. Z założenia każda aktywność fizyczna ułatwia odchudzanie, ale niektóre z treningów są w tej kwestii znacznie skuteczniejsze niż inne. Poznaj treningi, które pozwolą schudnąć najszybciej.

Jumping fitness a spalanie kalorii

Jumping fitness to zyskujący na popularności trening, który angażuje do pracy niemal wszystkie partie mięśni. W ciągu godzinnego skakania na trampolinie można spalić nawet do 1000 kcal. Ćwiczenia jumping fitness wykonuje się w rytm muzyki. Bardziej zaawansowane w skakaniu osoby mogą wykonywać różne figury, które dodatkowo wpływają na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia na trampolinie pomagają szybko schudnąć, a jednocześnie wzmacniają mięśnie, poprawiają koordynację ruchową oraz równowagę. Jumping fitness to świetne zajęcia dla osób, które muszą zrzucić więcej kilogramów, ponieważ ćwiczenia nie obciążają kręgosłupa ani stawów.

Bieganie a spalanie kalorii

Bieganie jest formą aktywności często wybieraną przez osoby, które szybko chcą spalić dużą liczbę kalorii. Bieganie jako ćwiczenie cardio pozwala spalić nawet 1000 kcal w ciągu godziny.

Bieganie angażuje do pracy wszystkie partie mięśniowe, a dodatkowo wspomaga dotlenienie organizmu i obniża ciśnienie krwi. Osobom odchudzającym się poleca się także bieganie rano, na czczo lub po lekkim śniadaniu. Poza spalaniem tkanki tłuszczowej, uwolnione zostaną endorfiny, które wpłyną na dobre samopoczucie już od samego rana.

Skakanie na skakance a spalanie kalorii

Skakanie na skakance to połączenie rozrywki z dzieciństwa z intensywnym treningiem cardio.* Pół godziny skakania na skakance* pozwala spalić ok. 300-400 kcal. Co oznacza, że godzinny trening ze skakanką pozwala na spalenie nawet 800 kcal.

Skakanie na skakance poza szybkim spalaniem kalorii, wpływa na ujędrnienie skóry na nogach i wzmocnienie mięśni nóg. Pierwsze efekty skakania na skakance uwidaczniają się już po dwóch pierwszych tygodniach treningu ze skakanką.

Zumba a spalanie kalorii

Zumba to jedna z ulubionych form aktywności fizycznej wybierana przez kobiety na całym świecie. Połączenie zabawy, energicznego tańca z intensywnym wysiłkiem fizycznym pozwala spalić nawet 700 kcal w ciągu godziny. Zumba nie tylko pomaga schudnąć i wymodelować ciało, ale uczy wczuwania się w rytm muzyki. Dzięki temu idąc na imprezę, szybko zostaniesz królową parkietu.

Ćwiczenia z kettlebell a spalanie kalorii

Ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem są idealnym sposobem na szybkie spalanie dużej liczby kalorii. Minuta ćwiczeń z kettlebell pozwala spalić ok. 20 kcal, co oznacza, że półgodzinny trening z kettlebell to prawie 600 kcal mniej. Treningi z hantlami kettlebell pozwalają na szybkie spalanie kalorii, ale również wpływają na poprawę postawy ciała oraz ujędrnienie pośladków i wzmocnienie ramion. Wraz z postępami w ćwiczeniach warto zwiększać obciążenie, co z kolei wpłynie na zwiększenie liczby kalorii spalanych w trakcie treningów.