Posadź w ogrodzie. Będzie bajkowo, później sobie podziękujesz

Jak dbać o "motyli krzew"?
Jak dbać o "motyli krzew"?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

08.04.2024 15:43, aktual.: 08.04.2024 18:06

Budleja Dawida nie bez powodu przez wielu nazywana jest "motylim krzewem". Podczas kwitnienia to właśnie ona niczym magnes przyciąga liczne stada motyli, zdobiąc przy tym nasz ogród. Jak jednak o nią odpowiednio zadbać?

Może osiągać nawet do 3 metrów wysokości. Budleja Dawida jest jedną z najokazalszych roślin w wielu ogrodach. Zdobią ją charakterystyczne, stożkowate kwiaty, które kwitną od czerwca aż do października. Co zrobić, żeby zachwycała nas swoimi pięknymi kwiatami? To prostsze niż się wydaje.

Jak zadbać o "motyli krzew"?

"Motyli krzew" jest dosyć prosty w uprawie. Nic więc dziwnego, że zdobi tak wiele ogrodów. Ogrodnicy przekonują, że można go sadzić od marca do niemalże końca października. Trzeba to jednak zrobić na długo przed przymrozkami, które mogą uszkodzić roślinę.

Budleja uwielbia dobrze nasłonecznione i osłonięte od wiatru stanowiska. Ważne też, aby regularnie ją podlewać. Roślina ta bowiem nie lubi zbyt suchego podłoża. Zapewniając jej odpowiednią wilgotność, nie tylko przedłużamy proces jej kwitnienia, ale również dbamy o jej ogólną kondycję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kiedy przycinać "motyli krzew"?

Jeśli jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami "motylego krzewu", musimy pamiętać o jego właściwym podcięciu. Powinniśmy to zrobić najpóźniej w kwietniu, bowiem budleja bardzo szybko się rozrasta. W ten sposób pobudzamy ją także do wzrostu. Niestety, gdy przegapimy ten termin, możemy znacznie opóźnić jej kwitnienie.

Nie powinniśmy bać się "ostrego" cięcia. Roślina ta najlepiej czuje się, gdy wiosną zetniemy ją na wysokości od ok. 10 do maksymalnie 15 cm nad ziemią. Bez obaw - budleja w mig odrośnie i znów będzie zachwycać nas swoim bujnym kwiatostanem.

Dołącz do naszej grupy na FB - #Samodbałość. Tutaj dzielimy się najnowszymi wywiadami i historiami. Przyłącz się do naszej społeczności i zaproś swoich znajomych. Czekamy na Ciebie!

Jeśli masz ciekawostkę, zdjęcie lub filmik, śmiało przesyłaj je do nas przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także