Jak prać firanki, żeby się nie pogniotły? Ten sposób jest najlepszy

Ważne, żeby podczas prania nie przeładowywać pralki
Ważne, żeby podczas prania nie przeładowywać pralki
Źródło zdjęć: © Getty Images | copyright 2021 Rafa Elias

26.03.2022 13:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pranie firanek bywa naprawdę kłopotliwe. Wszystko dlatego, że najczęściej wyciągamy je z pralki bardzo pogniecione i wymagają dodatkowego prasowania. Na szczęście istnieją proste sposoby, jak prać firanki, żeby się nie pogniotły. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych krokach.

Firanki są ozdobą, na którą decydujemy się bardzo często. Nic dziwnego - potrafią one dodać wnętrzu niezwykłego uroku i charakteru oraz sprawić, że pomieszczenie jest bardziej przytulne. Problemem jednak bywa pranie firanek. Często wyciągamy je z pralki bardzo wymięte i pogniecione. Na szczęście istnieje prosty sposób, jak najlepiej prać firanki, żeby się nie pogniotły.

Jak prać firanki, żeby nie były pogniecione? Spróbuj tej metody

Pranie firanek warto rozpocząć od sprawdzenia, z jakiego materiału są one zrobione - dzięki temu łatwiej będzie nam oszacować, jak zachowają się podczas prania. Najprościej sprawdzić oznaczenia na metce. Można także wykonać bardzo prosty test. Wystarczy ścisnąć w dłoni kawałek firany. W przypadku gdy na tkaninie zobaczymy załamania i zagniecenia, możemy spodziewać się, że podobne pojawią się po praniu.

Zanim włożymy firankę do pralki, sprawdźmy na metce w jakiej temperaturze powinniśmy prać naszą tkaninę. Jeśli odcięliśmy metkę, najlepiej wybierzmy niską temperaturę (30 stopni) oraz jak najmniejsze obroty. Warto skorzystać też z krótkiego programu, programu delikatnego lub specjalnego programu do prania firanek.

Niektóre firany należy także czyścić na sucho – wtedy zrezygnujmy z samodzielnego prania, a oddajmy firankę do czyszczenia.

Pranie firanek będzie prostsze. Wystarczy pamiętać o tym sposobie

Trik na to, żeby firanki nie gniotły się podczas prania jest naprawdę prosty. Wystarczy włożyć do pralki firankę złożoną w kostkę. Możemy także skorzystać ze specjalnego woreczka do prania, który kupimy w drogerii. Najlepiej prać firanki pojedynczo – tak, żeby pralka była załadowana do około 1/3 objętości.

Ważne jest także suszenie firanek. Firanki ze sztucznych włókien najlepiej suszyć bezpośrednio na karniszu, gdzie w naturalny sposób, bez prasowania, będą mogły się rozprostować. Z kolei dla firanek bawełnianych lepszym wyborem będzie suszenie na suszarce.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także