Jan Paweł II przyjął ją na audiencji. Po latach mówi, co się tam stało

Jan Paweł II przyjął ją na audiencji. Po latach mówi, co się tam stało

Małgorzata Kożuchowska wspomina spotkanie z papieżem
Małgorzata Kożuchowska wspomina spotkanie z papieżem
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
27.03.2024 12:25, aktualizacja: 27.03.2024 13:30

Watykan jest dla niej wyjątkowym miejsce. To tam Małgorzata Kożuchowska wzięła udział w prywatnej audiencji z papieżem Janem Pawłem II. Również w Watykanie spotkała po raz pierwszy swojego obecnego męża, który później tam się jej oświadczył.

Jednym z najważniejszych momentów życia Małgorzaty Kożuchowskiej było prywatne spotkanie z papieżem Janem Pawłem II. Aktorka znana m.in. z seriali "M jak miłość" i "Rodzinka.pl" słynie z przywiązania do tradycyjnych i katolickich wartości. W rozmowie z "Dobrym Tygodniem" Kożuchowska wróciła wspomnieniami do tego wyjątkowego dnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Spotkała się z papieżem

Małgorzata Kożuchowska spotkała się z Ojcem Święty rok przed jego śmiercią podczas prywatnej audiencji w Watykanie.

- Podczas spotkania odniosłam wrażenie, że Ojciec Święty prześwietla mnie jak promieniami rentgena. Stałam przed nim w prawdzie, nie będąc w stanie niczego ukryć, udawać. Nigdy nie zapomnę tej chwili, miałam poczucie, że dotykam świętości - wyznała była gwiazda "M jak miłość" w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Kożuchowska w wielu wywiadach podkreślała, że Jan Paweł II był dla niej olbrzymim wzorem i autorytetem.

- Ojciec Święty był zawsze dla mnie bardzo ważny. Był autorytetem. Już jako dziecko miałam świadomość, że każda jego pielgrzymka do Polski to wydarzenie, a dla mnie i mojej rodziny święto - wyznała przed laty w rozmowie z "Party".

W Watykanie poznała swoją miłość

Małgorzata Kożuchowska ma naprawdę wyjątkowe wspomnienia związane z Watykanem. To tam oświadczył jej się przyszły mąż, Bartłomiej Wróblewski. Aktorka poznała go w samolocie, którym oboje lecieli na pogrzeb Jana Pawła II.

Okazało się, że mężczyzna od dawna był jej wielkim fanem. - Jak każdy Polak, 20 razy widziałem »Kilera« i 20 razy »Kilerów 2-óch«. Czy mi się podobała? Od zawsze! Ale jako aktorka, jak ktoś daleko, poza zasięgiem, poza wyborem - przyznał po latach Bartłomiej Wróblewski dla magazynu "Viva!".

Podczas ich wspólnej już podróży do Watykanu, Wróblewski poprosił ją o rękę. Kożuchowska przyjęła zaręczyny, a dwa lata później, w 2008 roku, zakochani stanęli na ślubnym kobiercu w kościele św. Krzyża w Warszawie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (37)
Zobacz także