Blisko ludziZastosuj ten trik. Przypalone palniki będą lśniły w mig

Zastosuj ten trik. Przypalone palniki będą lśniły w mig

Wypróbuj tani sposób na przypalone palniki
Wypróbuj tani sposób na przypalone palniki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
22.10.2022 10:00, aktualizacja: 22.10.2022 11:45

Czyszczenie przypalonych palników to – zaraz po brudnym piekarniku – jedna z najbardziej nieprzyjemnych czynności w kuchni. Istnieje jednak bardzo prosty i tani sposób, który pomoże doczyścić nawet najbardziej przypalone i zabrudzone palniki.

O ile samo gotowanie dla wielu osób jest przyjemnością, tak niestety sprzątania po przygotowywaniu posiłków większość osób nie lubi. Są niestety takie sprzęty, które brudzą się szczególnie. Jednym z nich jest kuchenka, na której często pozostają resztki przygotowywanego jedzenia czy plamy z tłuszczu, które w trakcie gotowania często są dodatkowo przypalane, przez co jeszcze trudniej je usunąć.

Najbardziej podatne na tego typu ciężkie do usunięcia zabrudzenia są palniki w kuchence gazowej. Choć tego typu sprzęt coraz częściej zastępowany jest przez płyty indukcyjne, w wielu polskich domach wciąż można spotkać kuchnie gazowe. Istnieje jednak bardzo prosty sposób na doczyszczenie przypalonej kuchenki.

Tani sposób na przypalone palniki

Przypalone palniki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale powodują także nieprzyjemny zapach podczas kolejnego gotowania. W tym przypadku zaniedbania mogą także doprowadzić do awarii sprzętu. Choć ich mycie nie należy do najprzyjemniejszych, najlepiej robić to systematycznie.

Jeśli jednak palniki już się przypaliły, warto do ich wyczyszczenia wykorzystać prostą miksturę, która usunie nawet najbardziej brudny i przypalony palnik. Z pomocą przyjdzie niezastąpiony w każdej kuchni ocet. Niewątpliwą zaletą tego sposobu jest także jego cena.

Jak doczyścić przypalone palniki za pomocą octu?

Najpierw należy przygotować w garnku roztwór octu i wody w proporcjach 3:1, następnie podgrzać go do momentu wrzenia. Następnie trzeba ściągnąć garnek z ognia, włożyć do niego przypalone palniki i pozostawić do wystygnięcia.

W tym czasie ocet zmiękczy i rozpuści zabrudzenia. Te najtrwalsze można usunąć okrężnymi ruchami za pomocą szczotki lub folii aluminiowej, którą wcześniej zgniata się w kulkę. Po wyczyszczeniu palniki wystarczy wytrzeć do sucha lub zwyczajnie pozostawić na ściereczce do wyschnięcia.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta