UrodaJak wykonać makijaż rozświetlający? Instrukcja krok po kroku

Jak wykonać makijaż rozświetlający? Instrukcja krok po kroku

Makijaż rozświetlający daje możliwość skorygowania kształtu twarzy, przywraca świeżość skórze i odejmuje lat. Warto go wykorzystywać zwłaszcza w okresie niedoboru słońca, kiedy cera sprawia wrażenie matowej, szarej i zniszczonej. Jest możliwy do wykonania przy użyciu tylko jednego kosmetyku – rozświetlacza. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by odrobinę go wzbogacić. Jak jest najprostszy sposób na szybki makijaż rozświetlający? Podpowiadamy.

Jak wykonać makijaż rozświetlający? Instrukcja krok po kroku
Źródło zdjęć: © iStock.com

05.07.2018 | aktual.: 01.08.2018 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobór rozświetlacza do makijażu rozświetlającego – kolor i konsystencja

Rozświetlacze występują w wielu rodzajach różniących się między sobą przede wszystkim konsystencją i kolorem. Można wybierać spośród kosmetyków w kremie, w sztyfcie, w pudrze i w płynie. Rozświetlacze w kremie i w sztyfcie nakłada się pod albo bezpośrednio na podkład czy lekki krem BB, a w postaci płynnej i sypkiej rozprowadza się na twarzy jako ostatni kosmetyk. Kolory rozświetlacza, które do wykonywania makijażu śmiało mogą wykorzystać nawet początkujące makijażystki i zupełne amatorki, to złoty, srebrny i szampański. Pierwszy pasuje do ciepłej karnacji, drugi do karnacji zimnej, a trzeci do obydwu. Rozświetlacz w kolorze szampańskim najłatwiej jest rozprowadzić na skórze, bo szybko stapia się z odcieniem podkładu.

Bronzery i rozświetlacze, a także wiele innych kosmetyków do makijażu znajdziesz teraz w niskich cenach na WP radarOkazji.

Makijaż rozświetlający nie jest zalecany dziewczynom, które mają tłustą skórę, widoczne zmarszczki oraz wypryski, ponieważ zdarza się, że podkreśla te mankamenty urody. Można wykonać jego zmodyfikowaną wersję – zamiast bazy rozświetlającej użyć matującej, natomiast zamiast rozświetlacza podkładu w jasnym kolorze.

Makijaż rozświetlający w kilku krokach

Aby dobrze rozświetlić twarz, trzeba zacząć od przygotowania skóry. Najlepiej zachować następującą kolejność:

  1. Oczyścić cerę żelem do mycia twarzy i maseczką, a następnie pokryć ją głęboko nawilżającym kremem. Jeśli czas nie pozwala na takie zabiegi, można użyć tylko bazy rozświetlającej pod makijaż.
  2. Nałożyć krem BB albo podkład wygładzający przy pomocy pędzla do makijażu lub beauty blendera.
  3. W razie potrzeby ukryć niedoskonałości skóry pod warstwą korektora.
  4. Używając pędzli o dwóch grubościach, aplikować niewielką ilość rozświetlacza na środek czoła, kości policzkowe, łuk brwiowy (zarówno nad, jak i tuż pod linią brwi), grzbiet nosa, wgłębienie nad ustami (tzw. łuk kupidyna), brodę.
  5. Rozetrzeć kosmetyk tak, by krawędzie były niewidoczne.

Jak wykończyć makijaż rozświetlający?

Latem cera nie wymaga stosowania dużej ilości kosmetyków do makijażu, chyba że jest to makijaż wieczorowy. Zwolenniczki mocniejszego make-upu mogą pozwolić sobie na dodatkowe rozświetlenie. W uzyskaniu efektu lśniących brwi pomagają żel koloryzujący albo kredka w połączeniu z woskiem. Ustom blasku nadaje błyszczyk z drobinkami. Przy mocno rozświetlonej twarzy warto jednak postawić na matowy kolor (najlepiej o dwa tony ciemniejszy niż naturalna czerwień warg). Policzki da się natomiast podkreślić świetlistym rumieńcem, który sprawia, że cera zyskuje zdrowy wygląd. Trzeba pamiętać, by róż i kolor ust były w tym samym odcieniu.

Komentarze (0)