Trwa ładowanie...

Beauty Blender. Jak używać gąbki do makijażu?

Gąbeczka Beauty Blender to w tej chwili jeden z najwyżej cenionych gadżetów kosmetycznych. Dzięki niemu make-up wygląda profesjonalnie, ponieważ idealnie wtapia się w skórę. Beauty Blender nadaje się zarówno do nakładania podkładu, jak i korektora czy rozświetlacza.

Share
Beauty Blender. Jak używać gąbki do makijażu?
Źródło: iStock.com
d1yq3av

Co to jest Beauty Blender?

Beauty Blender jest popularnym aplikatorem do podkładu i innych kosmetyków o płynnej konsystencji. Produkuje się go z piankowego bezzapachowego tworzywa, które ma właściwości hipoalergiczne.

Beauty Blender nadaje się do wielokrotnego użytku i zachowuje żywotność przez około pół roku (po upływie wskazanego przez producenta czasu ze względów higienicznych należy wymienić gąbeczkę). Dzięki temu gadżetowi można zaoszczędzić podkład, który jest rozprowadzany na twarzy równomiernie, o wiele cieńszą warstwą niż gdyby był wklepywany palcami czy nanoszony pędzlem, a co więcej – nie ulega wchłanianiu przez gąbkę do makijażu.

d1yq3av

Beauty Blendera i inne gąbki do makijażu w różnych kształtach znajdziesz na WP radarOkazji.

Beauty Blender – jak używać?

Aby zrobić makijaż Beauty Blenderem, trzeba najpierw przygotować gąbeczkę do pracy z podkładem. Pierwszym krokiem jest zmoczenie jej pod strumieniem bieżącej wody i ściskanie w dłoni, aż widocznie zwiększy swoją objętość. Drugi krok to dokładne odciśnięcie Beauty Blendera, by nie ociekał podczas wykonywania makijażu. Następnie należy:

  1. Nałożyć podkład punktowo na twarz.
  2. Płaską stroną wilgotnego Beauty Blendera wklepywać (nie rozcierać!) kosmetyk na skórze centymetr po centymetrze.
  3. Przy użyciu palców pokryć obszar pod oczami, grzbiet nosa, łuk kupidyna, środek brody i czoła korektorem lub rozświetlaczem do twarzy (ten drugi warto nałożyć również na kości policzkowe), a powieki bazą pod cienie.
  4. Wklepać wszystko Beauty Blenderem, posługując się szpiczastą końcówką.
  5. Rozprowadzić na powiekach ulubione cienie, a na rzęsach tusz.

Po zrobieniu makijażu konieczne jest porządne oczyszczenie gąbki Beauty Blender, by nie gromadziły się na niej bakterie, a resztki podkładu nie tworzyły nieestetycznych plam. Trzeba ją umyć w zimnej wodzie przy użyciu mydła, najlepiej takiego, które jest przeznaczone do Beauty Blenderów. W jego składzie znajdują się najczęściej mocno czyszczące ekstrakty z soi albo węgiel aktywny.

Beauty Blender – podróbka a oryginalna gąbka

Beuty Blendery są na tyle funkcjonalnymi, a jednocześnie drogimi produktami, że bardzo często w sklepach można spotkać ich zamienniki. Działanie niektórych gąbek wzorowanych na działaniu BB pozostawia jednak wiele do życzenia. Przede wszystkim są one wykonane z innego materiału niż oryginalne Beauty Blendery. Najtańsze przez chropowatą strukturę znacznie gorzej rozprowadzają podkład i wchłaniają go do środka, co sprawia, że kosmetyku szybko zaczyna ubywać. Ponadto po użyciu potrafią schnąć przez kilka dni.

d1yq3av

Beauty Blender – cena gąbeczki do makijażu

Oryginalny Beauty Blender kosztuje 60–70 złotych. Nieco mniej trzeba zapłacić za całkiem dobrej jakości zamiennik, np. blend it albo real techniques. Dokonując zakupu, warto zwracać uwagę na to, by gąbka do makijażu nie zawierała lateksu ani silikonu. Należy też pamiętać, że cena Beauty Blendera najczęściej jest odzwierciedleniem jego jakości.

Beauty Blender – gdzie kupić?

Gąbeczkę do podkładu Beauty Blender można kupić w niektórych drogeriach. Warto też polować na okazje internetowe, bo w sieci akcesorium to da się znaleźć w znacznie niższej cenie.

d1yq3av

Podziel się opinią

Share
d1yq3av
d1yq3av