ycipk-2jcaqf

Jak wytrenować swój mózg, aby zasnąć w 60 sekund? Proste i skuteczne ćwiczenie

W sytuacjach stresowych wiele osób zmaga się z bezsennością. Na szczęście istnieje technika, która z pewnością zadziała nawet w przypadku najbardziej znerwicowanych osób. To sztuczka oddechowa "4-7-8".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sposób na bezsenność
Sposób na bezsenność (123RF)
ycipk-2jcaqf

Sposób na bezsenność

Bezsenność może mieć poważne konsekwencje dla organizmu. Począwszy od podwyższonego poziomu lęku, a kończąc na upośledzeniu funkcji poznawczych. Na szczęście jest łatwy sposób, by temu zaradzić. Nazywa się to sztuczką oddechową "4-7-8".

Jak wykonać tę technikę oddychania?

ycipk-2jcaqf

Należy oddychać przez nos przez 4 sekundy, następnie wstrzymać oddech na 7 sekund, po czym przez 8 sekund wydmuchiwać przez usta. Ten cykl należy powtarzać przynajmniej cztery razy, aż do zaśnięcia

Zobacz także: Włóż pod poduszkę ząbek czosnku i połóż się spać. Rano będziesz sobie wdzięczna

Dlaczego działa?

Badania pokazują, że stres i lęk mają znaczący wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Ludzie zestresowani lub niespokojni mogą cierpieć na przewlekłe niedostateczne oddychanie, a to właśnie głębokie oddechy potrzebne są do zrelaksowania organizmu.

ycipk-2jcaqf

Zmuszasz się do przyjęcia większej ilości tlenu, następnie wstrzymując oddech przez siedem sekund pozwalasz, aby tlen rozprzestrzenił się w twoim krwiobiegu. Wydychając przez osiem sekund, wyrzucasz dwutlenek węgla stopniowo z płuc.Ta technika spowalnia tętno, zwiększając jednocześnie poziom tlenu w organizmie, umożliwiając organizmowi pełniejszy relaks.

Zobacz także: Coraz więcej par chce mieć osobne sypialnie. To może uratować związek

Doktor Andrew Weil powiedział "Daily Mail", że nie obiecuje, że technika będzie działać na wszystkich, ale jest to darmowy, całkowicie naturalny i zdrowy sposób na zasypianie. "Następnym razem, gdy będziesz mieć problemy z zaśnięciem spróbuj zrezygnować z pigułki na rzecz prostych ćwiczeń oddechowych. Zobacz różnicę w metodzie oddychania 4-7-8" - zdradza medyk.

Źródło: dailyhealthpost.com

ycipk-2jcaqf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2jcaqf

ycipk-2jcaqf
ycipk-2jcaqf