Blisko ludziJak zrobić maseczkę w domu? Wystarczy worek od odkurzacza

Jak zrobić maseczkę w domu? Wystarczy worek od odkurzacza

Jak zrobić maseczkę w domu? Wystarczy worek od odkurzacza
Źródło zdjęć: © Getty Images
10.04.2020 20:18, aktualizacja: 13.04.2020 11:10

Wielu Polaków zastanawia się, jak zrobić maseczkę samodzielnie w domu. W aptekach są drogie lub trudnodostępne, a już od 16 kwietnia nie będziemy mogli wyjść bez nich na ulicę. Jest na to prosty sposób.

Wydział form przemysłowych ASP w Krakowie na swoim profilu na Facebooku udostępnił instrukcję, jak samodzielnie wykonać maseczkę. W dodatku ta metoda nie wymaga szycia. Wystarczy worek do odkurzacza z włókniny, pokrywka, 4 spinacze, 8 gumek recepturek, nożyczki, linijka, marker i zszywacz. Wszystko z pewnością znajdziesz w swoim domu. Unikniesz w ten sposób zakupów, a twoja maseczka będzie chronić cię, gdy wyjdziesz na zewnątrz.

Jak zrobić maseczkę w domu – instrukcja

Najpierw z filtra do odkurzacza wymontuj otwór do podłączania rury i pozostaw dziurę na środku materiału. Następnie odmierz równe odległości co 13 cm i zaznacz te punkty markerem tak, aby były wyraźnie widoczne. Weź pokrywkę od garnka i przy jej pomocy odrysuj w rogach półokręgi od punktu do punktu, robiąc przerwę na ich środku.

W miejscu, gdzie linie powinny się łączyć, wygospodaruj miejsce, do którego później przyczepisz sznurek. W czterech rogach powinny powstać 4 maseczki. Dokładnie je wytnij.

Następnie na czubku każdej z nich odrysuj trójkąt o boku 5 cm. Zagnij materiał, a później go zszyj przy pomocy zszywacza. W miejsce, które pozostawiłeś na sznurek, wszyj gumki recepturki. Gotowe! Z jednego worka powstają aż 4 maseczki.

Źródło artykułu:WP Kobieta