GwiazdyJaki naprawdę jest stan zdrowia Elżbiety II? Czy rzeczywiście chodzi o ból pleców?

Jaki naprawdę jest stan zdrowia Elżbiety II? Czy rzeczywiście chodzi o ból pleców?

Ze względu na stan zdrowia Elżbieta II nie wzięła udziału w obchodach Niedzieli Pamięci
Ze względu na stan zdrowia Elżbieta II nie wzięła udziału w obchodach Niedzieli Pamięci
Źródło zdjęć: © East News | East News

15.11.2021 09:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy królowa zaczyna niedomagać, cały świat wstrzymuje oddech. Tak było pod koniec października, kiedy odwołała swoją wizytę w Irlandii Północnej i teraz, kiedy nie pojawiła się na obchodach Niedzieli Pamięci. Jaki jest stan zdrowia monarchini? Czy można wierzyć w wiadomości podawane przez Pałac Buckingham?

W kwietniu 2021 roku królowa Elżbieta II skończyła 95 lat. Nie jest to wiek, w którym można oczekiwać od niej wysiłku związanego z licznymi spotkaniami czy wystąpieniami. Mimo to monarchini jest bardzo aktywna i stawia czoła licznym obowiązkom. Coraz częściej pojawia się jednak pytanie: jak dług będzie stać królową na taki fizyczny wysiłek?

Zawsze, gdy królowa zaczyna niedomagać, świat wstrzymuje oddech. Obawiamy się najgorszego. Tak było niedawno, pod koniec, października, kiedy królowa odwołała planowaną wizytę w Irlandii Północnej. Pałac Buckingham poinformował wtedy, że Elżbieta II przez kilka następnych dni będzie odpoczywać w zamku Windsor. Nie podając, co konkretnie było powodem tej decyzji. Później okazało się, że monarchini spędziła noc w szpitalu "w celu przeprowadzenia wstępnych badań, po czym wróciła do zamku Windsor w czwartek w porze lunchu".

Czy można wierzyć w wieści płynące z Pałacu Buckingham?

14 listopada królowa Elżbieta II planowała wziąć udział w corocznych obchodach Niedzieli Pamięci. Miało to być jej pierwsze publiczne wystąpienie od czasu ostatniego pobytu w szpitalu. Niestety, ze względu na poważne problemy z kręgosłupem lekarze zalecili monarchini pozostanie w domu.

Arthur Edwards, fotograf "The Sun" specjalizujący się w zdjęciach brytyjskiej rodziny królewskiej, ma wątpliwości, czy można wierzyć w wieści płynące z Pałacu Buckingham. Wiadomość, że królowa nie pojawi się na obchodach Niedzieli Pamięci, nie zaskoczyła fotografa. Zdziwiło go jednak coś innego - a mianowicie fakt, że podano przyczynę - nadwyrężenie pleców.

Zazwyczaj takie wiadomości nie są podawane do publicznej wiadomości, dlatego wzbudziło to podejrzenia mężczyzny. Królowa ma 95 lat i pełne prawo niedomagać, ale po mylących informacjach w sprawie jej ostatniego pobytu w szpitalu Edwards nie wierzy w wieści o stanie zdrowia Elżbiety II: "Ponieważ wprowadzono nas w błąd w związku z jej niedawnym pobytem w szpitalu, teraz do wszystkiego, co mówi Pałac, podchodzę sceptycznie."

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (226)
Zobacz także