Blisko ludziJanusz Korwin-Mikke uczy dzieci w domu. Nie każdy ma taki komfort

Janusz Korwin-Mikke uczy dzieci w domu. Nie każdy ma taki komfort

Janusz Korwin-Mikke uczy dzieci w domu. Nie każdy ma taki komfort
Źródło zdjęć: © ONS
Anna Podlaska

16.04.2020 08:59, aktual.: 16.04.2020 10:30

Janusz Korwin-Mikke pochwalił się w sieci zdjęciem dzieci podczas zdalnej nauki. Obserwatorzy polityka są zachwyceni, jednak wiele dzieci nie ma takiego komfortu, jak posiadanie własnego komputera.

Polityk Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke, jest aktywny w mediach społecznościowych i z chęcią dzieli się ze swoimi obserwatorami szczegółami z życia prywatnego. Zazwyczaj krytykuje zalecenia rządu i stara się wykazać absurdy pewnych nakazów, wprowadzonych na czas walki z pandemią. Ostatnio jednak przyznał w rozmowie z "Super Expressem", że się boi koronawirusa oraz wysokiego mandatu, dlatego np. nosi rękawiczki i maseczkę ochronną.

Janusz Korwin-Mikke o zdalnej nauce

"A więc tak wygląda nowoczesne nauczanie zdalne" – napisał na Instagramie polityk i opublikował zdjęcie dwójki dzieci przy komputerach. Lider Konfederacji również jest widoczny na fotografii, siedzi pośrodku i pracuje przy laptopie. Jak żartowali komentatorzy, bardziej wygląda na to, że to dzieci uczą jego obsługi sprzętu, niż on z nimi odrabia lekcje. "Panie Januszu, pan to zawsze na czasie", "Profesor", "Ja się zastanawiałem panie Januszu, kto tu kogo uczy?" – napisali pod postem fani polityka.

Lekcje on-line

Zdalne nauczanie to prawdziwe wyzwanie, nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale również dla rodziców. Odkąd zamknięto szkoły i wprowadzono obowiązek nauki on-line, rodzice i opiekunowie głowią się nie tylko nad zadaniami, ale przede wszystkim nad tym, jak zapewnić odpowiedni sprzęt dla każdego członka rodziny. Powstają nawet akcje zakupu sprzętu dla dzieci, których rodziców nie stać na zapewnienie im odpowiednich warunków do nauki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także