Trwa ładowanie...
oprac. Anna Podlaska
21-03-2020 15:36

Jedno z ostatnich wystąpień księdza Piotra Pawlukiewicza. "Ludziom brakuje miłości"

Nie żyje ksiądz Piotr Pawlukiewicz, kapłan Archidiecezji Warszawskiej, ceniony duszpasterz, kaznodzieja i rekolekcjonista. Miał 60 lat. W jednym z ostatnich wystąpień kapłan mówił o miłości w czasie choroby. Do końca swoich dni wypełniał swoją misję i głosił słowo boże.

Jedno z ostatnich wystąpień księdza Piotra Pawlukiewicza. "Ludziom brakuje miłości"Źródło: YouTube/ Miłujcie się!, Agape & RCS TV
d3irmlp
d3irmlp

- Jak wezwie mnie Pan i powie: "Pawlukiewicz, zdaj broń, zdaj swój paszport, zdaj książeczkę wojskową, zdaj mundur, odmaszerować". To koniec. Odmaszerować. Przyjdzie rozkaz, a on znajdzie tysiąc sposobów, aby mnie odwołać. Ale dopóki mnie nie odwołał, obowiązuje mnie to, co biskup polecił na święceniach: głoszenie słowa bożego – mówił śp. ks. Piotr Pawlukiewicz w jednym z ostatnich wystąpień.

Na nagraniu, które na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikował serwis "Miłujcie się", kapłan opowiadał o miłości w czasie choroby. – Ludziom brakuje miłości i to jest ich problemem w chorobach, a nie, że cierpią fizycznie. Niektórzy cierpią – to fakt, ale brakuje miłości. Przy niejednym łóżku szpitalnym wydarzyłby się cud, gdyby mąż po 20 latach odwiedził żonę i ją przeprosił za numery, które wywinął kiedyś, a żona by przeprosiła męża. Następnego dnia mogliby być wypisani ze szpitala – mówił ks. Piotr Pawlukiewicz.

d3irmlp

Radiowiec, duszpasterz parlamentarzystów, wykładowca

Ks. Piotr Pawlukiewicz 2 czerwca 1985 przyjął święcenia kapłańskie. Przez dwa lata pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Studiował teologię pastoralną w KUL, homiletykę w PAT w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim.
W latach 1996-1998 był redaktorem naczelnym Radia Józef w Warszawie. Głosił homilie w kościele Świętego Krzyża w Warszawie podczas transmitowanej przez radio mszy o godz. 9 rano.

Współpracował z Radio Plus Warszawa, gdzie prowadził m.in. audycję Katechizm Poręczny poświęconą odpowiedziom na pytania słuchaczy o praktyczne aspekty wiary. Głosił także kazania dla studentów w kościele akademickim św. Anny. Był prefektem alumnów Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, prowadził wykłady z homiletyki.

W latach 1991-1999 był zaangażowany w prace II Polskiego Synodu Plenarnego. W przeszłości był też kapelanem kaplicy w Sejmie RP i duszpasterzem parlamentarzystów.

Pogrzeb ks. Piotra Pawlukiewicza odbędzie się 25 marca o godzinie 11.00 w kościele Nawiedzenia NMP w Warszawie na Nowym Mieście.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3irmlp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3irmlp