Trwa ładowanie...
dieta
17-09-2015 10:58

Jesz, ile chcesz, a nadal jesteś szczupły? Sprawdź, czy nie jesteś chudym grubasem

Skinny fat, czyli chudy grubas to osoba z pozoru szczupła, jednak jej ilość tkanki tłuszczowej w stosunku do masy mięśniowej jest za duża.

d1e9cob

Stajesz przed lustrem i myślisz, że nie masz problemu z nadwagą, jednak twoje ciało jest mało jędrne? Ten problem dotyczy wielu osób. Wynika ze zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej w stosunku do masy mięśniowej. Takie zjawisko określa się mianem skinny fat, czyli chudy grubas. Nie powinno się go lekceważyć, gdyż może prowadzić do otłuszczenia narządów wewnętrznych – nieodwracalnego procesu, który niszczy nasze nerki czy wątrobę.

- Osoba wyglądająca na szczupłą może mieć sporo tkanki tłuszczowej, ale mało masy mięśniowej i dlatego wizualnie wydaje nam się smukła - wyjaśniła dietetyk Aneta Łańcuchowska. - W takim wypadku przede wszystkim należy przeanalizować swoją dietę, aby sprawdzić, czy rzeczywiście odżywiamy się prawidłowo - dodała.

- Jedynym badaniem, które ujawnia, co dzieje się w środku człowieka, jest badanie obrazowe, czyli np. tomografia lub USG - stwierdził lekarz Paweł Grzesiowski. Warto je wykonać, by sprawdzić, czy rzeczywiście nie mamy problemu z nadmiarem tłuszczu. Dotyczy to zwłaszcza osób, które lubią jeść, chętnie sięgają po słodycze czy fast foody, a stronią od aktywności fizycznej.

d1e9cob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e9cob