GwiazdyJoanna Moro ma niecodzienną pasję. "Patrzyli na mnie jak na nienormalną"

Joanna Moro ma niecodzienną pasję. "Patrzyli na mnie jak na nienormalną"

Joanna Moro ma w sobie dużo energii
Joanna Moro ma w sobie dużo energii
AKPA

27.11.2021 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Joanna Moro znana jest z aktorstwa, śpiewu, ale także swojej wyjątkowej pasji. - Zimna woda dodaje mi wigoru, gdy np. boli mnie głowa i wykąpię się w tak zimnej wodzie, to od razu lepiej się czuję - opowiada aktorka.

"It’s Friday! To znaczy, że tuż tuż weekend i czas na morsowanie! (...) Zapowiadają śnieg! Niech to będzie biały, a nie czarny weekend. Kupujcie, ale z głową i trzeźwym umysłem. Kąpiel w lodowatej wodzie na pewno was orzeźwi" - tymi słowami Joanna Moro podpisała najnowsze wideo na Instagramie. Aktorka kocha sport i niejednokrotnie podkreśla, że bardzo lubi dbać o swoje zdrowie. Zanurzanie się w zimnej wodzie to jej ulubiony sposób na lepszą odporność, a także znacznie lepszy nastrój.

Lepsze samopoczucie

- Ja się kąpię cało-sezonowo. W Polsce nie ma może tak super warunków na morsowanie, nie ma przerębli i nie było specjalnie mrozu w tym sezonie. A powiedzenie "zimna woda zdrowia doda" od dawna jest popularne. Zimna woda dodaje mi wigoru, gdy np. boli mnie głowa i wykąpię się w tak zimnej wodzie, to od razu lepiej się czuję. Następuje szybka regeneracja - zachęca artystka.

W jednej z rozmów z Plejadą Moro przyznała, że coraz poważniej myśli nad wydaniem publikacji na temat swojej wyjątkowej pasji: - Myślę o książce na temat morsowania, żeby zebrać najważniejsze fachowe informacje. Morsuje coraz więcej osób. Kiedyś ludzie patrzyli na mnie jak na nienormalną. Ludzie się boją, że się przeziębią, jak wejdą do zimnej wody, a ja widzę wręcz odwrotne skutki.

Zalety morsowania

Morsowanie ma pozytywny wpływ na organizm człowieka. Hartuje i regeneruje go. Co więcej, poprawia krążenie krwi i ma korzystny wpływ na stan skóry. Dr hab Ewa Ziemann zaznacza, że "morsowanie z punktu widzenia zdrowotnego faktycznie ma sens". Okazuje się bowiem, że zimno redukuje stan zapalny głównie w schorzeniach narządu ruchu, ale ma też wpływ na redukcję ogólnoustrojowego, tzw. niskiego przewlekłego stanu zapalnego wywołanego np. otyłością.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także