Już nie "pigułka gwałtu", jaką znamy. Nowe zagrożenie w klubach

Już nie "pigułka gwałtu", jaką znamy. Nowe zagrożenie w klubach

Nowe niebezpieczeństwo w klubach i dyskotekach - zdjęcie ilustracyjne
Nowe niebezpieczeństwo w klubach i dyskotekach - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Getty Images | Copyright.John Lamb Photography Limited
06.01.2024 10:06, aktualizacja: 06.01.2024 11:08

"W klubach pojawiła się niebezpieczna substancja w typie 'tabletki gwałtu', która oprócz utraty świadomości, powoduje też utratę czucia w nogach, nawet całkowicie, nie wiemy natomiast na jak długo" - alarmuje Społeczna Inicjatywa Narkopolityki.

Organizacja non profit poinformowała, że w klubach i dyskotekach pojawiło się nowe zagrożenie. Społeczna Inicjatywa Narkopolityki ostrzega przed skutkami tej nie do końca znanej substancji, którą ktoś może nam dosypać do napoju.

Bawisz się w klubach? Zachowaj szczególną ostrożność

"Uważajcie na siebie i bawcie się bezpiecznie" - czytamy we wpisie Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Organizacja poinformowała o pojawieniu się niezidentyfikowanej dotąd substancji, która dosypywana jest najczęściej do drinków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Oprócz utraty świadomości jako charakterystyczny objaw zgłaszano także utratę czucia w nogach (nawet całkowitą!)" - dowiadujemy się z komunikatu organizacji.

Jak czytamy, o nowym narkotyku wiadomo na razie bardzo niewiele. Z tego też względu, jeżeli ktokolwiek podejrzewa, że mógł znaleźć się pod jego wpływem, bezzwłocznie należy powiadomić o tym znajomych i udać się po pomoc do szpitala - tak szybko, jak to możliwe.

"Z racji, że o substancji wiemy bardzo mało to jeśli podejrzewacie, że mogliście się znaleźć pod jej wpływem pamiętajcie że najlepiej będzie natychmiast udać się do szpitala w miarę możliwości. Na razie niewiele wiadomo o toksyczności substancji i potencjalnych skutkach jej zażycia, dlatego zalecamy pozostanie pod opieką medyczną" - apeluje Społeczna Inicjatywa Narkopolityki.

Linia wsparcia dla dorosłych, działająca przez 7 dni w tygodniu, 24/dobę - 800 70 22 22.

Linia wsparcia dla dzieci i młodzieży, działająca przez 7 dni w tygodniu, 24/dobę - 116 111.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta