ycipk-1vy9cy

Kara chłosty za próbę lesbijskiego seksu. Takie rzeczy jeszcze się dzieją na świecie

Jak podaje BBC News, dwie kobiety zostały publicznie wychłostane za próbę stosunku seksualnego. Zdecydował o tym sąd religijny w Malezji
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karę chłosty wymierzono publicznie
Karę chłosty wymierzono publicznie (123RF)
ycipk-1vy9cy

Muzułmankom w wieku 22 i 32 lat wymierzono karę publicznej chłosty. Taki wyrok wydał szariacki Sąd Najwyższy w stanie Terengganu. Jak podało lokalne medium ‘’The Star’’, karze przyglądało się ponad 100 osób.

Grupa ds.praw kobiet w Malezji, The Women Aid Organization, powiedziała agencji informacyjnej Reuters, że "była przerażona tym poważnym naruszeniem praw człowieka".

Członek rady wykonawczej Terengganu, Satiful Bahri Mamat, powiedział agencji, że kara nie miała służyć "torturowaniu lub zranieniu", a jej publiczny charakter miał "służyć jako lekcja dla społeczeństwa".

ycipk-1vy9cy

Kobietom zasądzono również karę grzywny w wysokości 3300 ringgitów malezyjskich (ok. 3000 zł.).

Kobiety zostały aresztowane przez islamską policję w czerwcu, gdy nakryto je w samochodzie, na publicznym placu w Terengganu.

System prawny w Malezji działa dwutorowo. Muzułmanie są związani szariatem w kwestiach dotyczących spraw osobistych, takich jak małżeństwo i prawo do opieki. Członkowie innych wyznań podlegają prawu cywilnemu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1vy9cy