GwiazdyKatarzyna Bosacka pokazała zdjęcia od oburzonej fanki. Chodzi o skład popularnych ciastek

Katarzyna Bosacka pokazała zdjęcia od oburzonej fanki. Chodzi o skład popularnych ciastek

Katarzyna Bosacka odpowiada oburzonej fance
Katarzyna Bosacka odpowiada oburzonej fance
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram.com

22.08.2022 12:24, aktual.: 22.08.2022 12:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Katarzyna Bosacka na swoim instagramowym profilu szerzy wiedzę na temat zdrowego żywienia. Ostatnio na prośbę fanki poruszyła temat zmian w składach popularnych produktów spożywczych i ich oznakowania na opakowaniach.

Katarzyna Bosacka zyskała popularność jako ekspertka w temacie zdrowego żywienia. Swoją wiedzą dzieliła się w autorskich programach produkowanych przez stację TVN. Od dłuższego czasu robi to również w sieci, prowadząc profile w mediach społecznościowych. Ostatni post na Instagramie powstał pod wpływem zdjęć, które przesłała jej fanka. Przedstawiają one opakowanie popularnych ciasteczek z informacją, iż olej słonecznikowy został w ich składzie zamieniony na palmowy. O co chodzi? Bosacka to wyjaśniła. 

Katarzyna Bosacka wyjaśniła, z czego wynikają zmiany w składach niektórych produktów spożywczych

"Już od jakiegoś czasu głośno mówi się o tym, że z powodu sytuacji na Ukrainie brakuje niektórych surowców potrzebnych do produkcji żywności. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wskazała, że spore braki widać w przypadku oleju słonecznikowego i innych olejów roślinnych" – zaczęła Bosacka. 

"Moja obserwatorka przesłała mi zdjęcie etykiety ciasteczek, na której pojawiła się informacja, że olej słonecznikowy (wymieniony w składzie) został zamieniony na olej palmowy. Pani Ewelina była oburzona tym faktem. ‘Staram się unikać oleju palmowego. W składzie go nie ma. Ciastka dopiero co trafiły do czasowej sprzedaży, więc nie bałam się o datę przydatności. W domu czekała na mnie niemiła niespodzianka z dopiskiem przy oznaczeniu partii" – napisała. 

Katarzyna Bosacka odpowiedziała oburzonej fance

Katarzyna Bosacka postanowiła wyjaśnić to zagadnienie, jednocześnie zauważając, że informacja o zmianie w składzie produktu spożywczego powinna być bardziej widoczna.  

"Takie sytuacje mogą się pojawiać. IJHARS wraz z Państwową Inspekcją Sanitarną ustalił, że istnieje możliwość warunkowego stosowania przez przedsiębiorców branży spożywczej tymczasowych sposobów informowania konsumenta w zakresie zaistniałych zmian składu produktów. (…) Konsument musi być poinformowany o zmianach w składzie produktu. Nasuwa się tylko pytanie, w jaki sposób. Czy informacja o zamianie danego składnika na inny, która jest napisana drobnym drukiem, wystarczy, aby konsument miał tego świadomość?" – zapytała retorycznie.

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (49)
Zobacz także