Katarzyna Bosacka pokazała zdjęcia od oburzonej fanki. Chodzi o skład popularnych ciastek
Katarzyna Bosacka na swoim instagramowym profilu szerzy wiedzę na temat zdrowego żywienia. Ostatnio na prośbę fanki poruszyła temat zmian w składach popularnych produktów spożywczych i ich oznakowania na opakowaniach.
Katarzyna Bosacka zyskała popularność jako ekspertka w temacie zdrowego żywienia. Swoją wiedzą dzieliła się w autorskich programach produkowanych przez stację TVN. Od dłuższego czasu robi to również w sieci, prowadząc profile w mediach społecznościowych. Ostatni post na Instagramie powstał pod wpływem zdjęć, które przesłała jej fanka. Przedstawiają one opakowanie popularnych ciasteczek z informacją, iż olej słonecznikowy został w ich składzie zamieniony na palmowy. O co chodzi? Bosacka to wyjaśniła.
Katarzyna Bosacka wyjaśniła, z czego wynikają zmiany w składach niektórych produktów spożywczych
"Już od jakiegoś czasu głośno mówi się o tym, że z powodu sytuacji na Ukrainie brakuje niektórych surowców potrzebnych do produkcji żywności. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych wskazała, że spore braki widać w przypadku oleju słonecznikowego i innych olejów roślinnych" – zaczęła Bosacka.
"Moja obserwatorka przesłała mi zdjęcie etykiety ciasteczek, na której pojawiła się informacja, że olej słonecznikowy (wymieniony w składzie) został zamieniony na olej palmowy. Pani Ewelina była oburzona tym faktem. ‘Staram się unikać oleju palmowego. W składzie go nie ma. Ciastka dopiero co trafiły do czasowej sprzedaży, więc nie bałam się o datę przydatności. W domu czekała na mnie niemiła niespodzianka z dopiskiem przy oznaczeniu partii" – napisała.
Katarzyna Bosacka odpowiedziała oburzonej fance
Katarzyna Bosacka postanowiła wyjaśnić to zagadnienie, jednocześnie zauważając, że informacja o zmianie w składzie produktu spożywczego powinna być bardziej widoczna.
"Takie sytuacje mogą się pojawiać. IJHARS wraz z Państwową Inspekcją Sanitarną ustalił, że istnieje możliwość warunkowego stosowania przez przedsiębiorców branży spożywczej tymczasowych sposobów informowania konsumenta w zakresie zaistniałych zmian składu produktów. (…) Konsument musi być poinformowany o zmianach w składzie produktu. Nasuwa się tylko pytanie, w jaki sposób. Czy informacja o zamianie danego składnika na inny, która jest napisana drobnym drukiem, wystarczy, aby konsument miał tego świadomość?" – zapytała retorycznie.
Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.