Trwa ładowanie...

Kelnerzy w stolicy Czarnogóry ze znakiem "Z" na ubraniach. Stanowcza reakcja ukraińskiej ambasady

Ambasada Ukrainy zareagowała na zdjęcie strojów noszonych przez kelnerów jednego z barów w stolicy Czarnogóry - Podgoricy. Kelnerzy mają na swoich koszulkach literę "Z" będącą niesławnym symbolem rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Kelnerzy kawiarni "Ruski Bar", noszą na strojach literę "Z" - symbol rosyjskiej agresji na UkrainęKelnerzy kawiarni "Ruski Bar", noszą na strojach literę "Z" - symbol rosyjskiej agresji na UkrainęŹródło: Facebook, fot: Embassy of Ukraine in Montenegro
d2i9ebf
d2i9ebf

Atak Rosji na Ukrainę, który rozpoczął się niemal pół roku temu, wzbudził oburzenie większości państw na świecie. Rosja spotkała się z licznymi sankcjami, a swój protest wyrażali także zwykli obywatele.

W wielu krajach, w tym w Polsce, natychmiast rozpoczęto zbiórki pomocowe dla uchodźców z ogarniętego wojną kraju. Wydawać by się mogło, że w obliczu ogromu dramatów ludzkich, jakie obserwujemy w Ukrainie, jakiekolwiek wsparcie dla Rosji w krajach NATO jest niemożliwe. Okazało się jednak, że istnieją niechlubne wyjątki.

Oburzające stroje kelnerów

W kawiarni "Ruski Bar" w Podgoricy, stolicy należącej do NATO Czarnogóry, na służbowych ubraniach kelnerów pojawił się symbol "Z", oznaczający poparcie dla rosyjskiej agresji na Ukrainę.

d2i9ebf

Sytuację opisał portal Pobjeda, a stanowczo odniosła się do niej we wpisie na Facebooku Ambasada Ukrainy w Czarnogórze, wyrażając kategoryczne potępienie dla zachowania obsługi kawiarni.

"Jesteśmy oburzeni, że w stolicy Czarnogóry jeden z zakładów gastronomicznych tak śmiało i otwarcie wspiera rosyjskie zbrodnie przeciwko Ukrainie i narodowi ukraińskiemu" - napisano we wpisie.

Ambasada zwróciła się także do władz Czarnogóry z prośbą o oficjalną reakcję.

Symboliczna litera "Z"

Litera "Z" to jeden z symboli umieszczanych na rosyjskich pojazdach wojskowych biorących udział w inwazji na Ukrainę. Od końca lutego także i Rosjanie są zachęcani, by używając go, wyrażali swoje poparcie dla wojny przeciwko Ukrainie.

d2i9ebf

Stąd symbol umieszczany jest na budynkach, samochodach czy właśnie na ubraniach zwolenników działań Kremla.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Sprawdzam! Herbapol Polana

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i9ebf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2i9ebf