Trwa ładowanie...

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Kiedy koniec e-lekcji?

Zgodnie z przekazanymi przez Mateusza Morawieckiego informacjami od 25 maja w klasach 1-3 szkół podstawowych ruszą zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne oraz konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów.

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Kiedy koniec e-lekcji?Źródło: Agencja Gazeta
d4lmni8
d4lmni8

Najpierw wracają uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Zajmą się nimi nauczyciele – mają oferować opiekę nad dzieckiem oraz odpowiednie zajęcia dydaktyczne. Jeśli w danej placówce będzie to możliwe, zrealizują z uczniami podstawę programową. Dzieci będą mogły również spędzać czas w świetlicach szkolnych.

Premier zapewnił, że to rodzice będą decydować będą o tym, czy posłać dziecko do szkoły. Jeśli jednak się na to nie zdecydują, wciąż będą otrzymywać zasiłek opiekuńczy.

Powrót do szkół – kiedy?

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski zaznaczył z kolei, że "oprócz opieki nad tymi dziećmi, nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego zaoferują także jakąś formę zajęć dydaktycznych".

Obowiązuje rozporządzenie MEN, z którego wynika, że szkoły będą zamknięte do 24 maja, a zajęcia wciąż odbywają się w systemie zdalnym. Od 25 maja uczniowie szkół technicznych będą mogli odbyć praktyki.

d4lmni8

Opóźniono również terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Matury mają zostać przeprowadzone od 8 do 29 czerwca. Co ważne, mowa jest wyłącznie o egzaminach pisemnych. Datą rozpoczęcia trzydniowego egzaminu ósmoklasistów jest 16 czerwca.

Zobacz także: Aleksandra Kisiel mówi urodzie. Jak zadbać o cerę?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lmni8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lmni8