Blisko ludziKim jest Weronika Asińska? Młoda aktorka poszła w ślady znanego ojca

Kim jest Weronika Asińska? Młoda aktorka poszła w ślady znanego ojca

Weronika Asińska poszła w ślady ojca
Weronika Asińska poszła w ślady ojca
Źródło zdjęć: © EASTNEWS | TRICOLORS
02.12.2021 16:01

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła wygrywając casting do "M jak miłość". Sławę przyniosła jej jednak rola w "BrzydUli". Miłość do grania ma we krwi - jej ojcem jest popularny dziennikarz i aktor.

Weronika Asińska skończyła w tym roku 28 lat. Polska aktorka poszła w zawodowe ślady znanego taty, którego z pewnością wiele osób kojarzy z popularnym i uwielbianym przez dzieci programem "Hugo". Asińska skończyła łódzką filmówkę i rozpoczęła budowanie swojej kariery.

Weronika Asińska przygodę z aktorstwem rozpoczęła jako 13-latka

To właśnie wtedy zawitała na casting ulubionego polskiego serialu "M jak miłość". To właśnie epizodyczna rola w tej produkcji sprawiła, że zapragnęła, tak jak tata, związać swoją przyszłość z aktorstwem. Za słowami poszły czyny; Asińska grywała jeszcze w wielu serialach. Postanowiła również zdobyć właściwe wykształcenie. Dostała się na wydział aktorski Łódzkiej Szkoły Filmowej, którą ukończyła w 2019 roku.

Największy rozgłos zyskała dzięki "BrzydUli", gdzie odegrała Kingę Matysiak, wielką miłość Jaśka, brata głównej bohaterki serialu.

Na charakterystyczny typ urody młodej aktorki zwrócili uwagę reżyserzy produkcji osadzonych w latach przedwojennych. Stąd też posypały się Weronice propozycje w "Czasie honoru", "Wojennych dziewczynach" oraz "Stuleciu winnych".

W międzyczasie tempa nabrała również filmowa kariera Asińskiej, która pojawiła się m.in. w głośnym "Weselu" Smarzowskiego, który swoją premierę miał na początku października 2021 roku.

Weronika ma dopiero 28 lat i całkiem spory dorobek artystyczny. Z pewnością jej kariera dopiero nabiera tempa!

Ojciec Weroniki Asińskiej z pewnością znany jest większości z nas

O aktorstwie Asińska zaczęła myśleć właśnie ze względu na to, czym zajmuje się jej tata. Wojciech Asiński to ceniony aktor, który świetnie się też odnalazł w roli prezentera telewizyjnego. Ojciec nie kryje się z tym, że jest naprawdę dumny z osiągnięć Weroniki, która zawsze może liczyć na jego wsparcie. Choć sam obecnie nie występuje zbyt często, serca młodych widzów zdobył prowadząc w 2000 roku najpopularniejszy program rozrywkowy "Hugo". Co ciekawe, Asiński miał też szansę współpracować zawodowo z córką, a to za sprawą swej roli w "BrzydUli", gdzie wcielił się w rolę... taty bohaterki odgrywanej przez Weronikę.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta