Blisko ludziKinga Duda odbyła staż w Londynie. Już wiadomo gdzie i kiedy

Kinga Duda odbyła staż w Londynie. Już wiadomo gdzie i kiedy

Kinga Duda odbyła staż w Londynie
Kinga Duda odbyła staż w Londynie
Źródło zdjęć: © ONS
Karolina Błaszkiewicz

06.08.2020 07:06, aktual.: 01.03.2022 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kinga Duda długo ukrywała, w której prestiżowej kancelarii zdobywała prawnicze doświadczenie. Na początku sierpnia sama poinformowała, co to za miejsce – na swoim zawodowym profilu na LinkedIn.

Córka Andrzeja Dudy nie chwaliła się, gdzie wybrała się na staż, który był de facto nagrodą w konkursie, w którym brała udział jako studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak się właśnie okazało, była to kancelaria WilmerHale ze znakomitym programem stażowym.

Kinga Duda – staż

"London Intern Program International Arbitration Group zapewnia młodym prawnikom z całego świata wyjątkową okazję do poznania realiów intensywnego międzynarodowego arbitrażu i uczenia się od kolegów, którzy są liderami w swojej dziedzinie. Program, który odbywa się w londyńskim biurze firmy, zaprasza studentów na końcowych etapach edukacji prawniczej oraz praktyków na wczesnych etapach kariery prawniczej na trzymiesięczny staż.

Obraz

(…) Stażyści mają okazję zastosować teorię w praktyce, współpracując z prawnikami International Arbitration Group przy zadaniach wynikających z bieżących spraw, a także możliwość rozwoju zainteresowań poprzez udział w projektach badawczych (…). Program zapewnia stażystom możliwość pracy z naszymi prawnikami i profesjonalnym personelem jako członkami zespołu, a stażyści są aktywnie zachęcani do pełnego uczestnictwa we wszystkich działaniach firmy" – czytamy w opisie owego programu.

Jak podała sama Kinga Duda, jej staż w WilmerHale trwał od lutego do lipca 2020, czyli dłużej niż zwyczajne praktyki. Prawdopodobnie ma to związek z wyróżnieniem we wspomnianym wyżej konkursie. Zarobki Kingi na stanowisku stażystki są owiane tajemnicą – "Fakt" pisał, że mogło chodzić o kwotę 100 tys. funtów (ok. pół miliona złotych), gdyby przepracowała tam rok. Według strony Glassdoor.com WilmerHale płaci stażystom niewiele ponad 1,5 tys. funtów miesięcznie (7,3 tys. złotych).

Obraz
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (786)
Zobacz także