Trwa ładowanie...
kinga duda

Kinga Duda odbyła staż w Londynie. Już wiadomo gdzie i kiedy

Kinga Duda długo ukrywała, w której prestiżowej kancelarii zdobywała prawnicze doświadczenie. Na początku sierpnia sama poinformowała, co to za miejsce – na swoim zawodowym profilu na LinkedIn.

Share
Kinga Duda odbyła staż w Londynie
Kinga Duda odbyła staż w LondynieŹródło: ONS
du2aceb

Córka Andrzeja Dudy nie chwaliła się, gdzie wybrała się na staż, który był de facto nagrodą w konkursie, w którym brała udział jako studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak się właśnie okazało, była to kancelaria WilmerHale ze znakomitym programem stażowym.

Kinga Duda – staż

"London Intern Program International Arbitration Group zapewnia młodym prawnikom z całego świata wyjątkową okazję do poznania realiów intensywnego międzynarodowego arbitrażu i uczenia się od kolegów, którzy są liderami w swojej dziedzinie. Program, który odbywa się w londyńskim biurze firmy, zaprasza studentów na końcowych etapach edukacji prawniczej oraz praktyków na wczesnych etapach kariery prawniczej na trzymiesięczny staż.

Kinga

(…) Stażyści mają okazję zastosować teorię w praktyce, współpracując z prawnikami International Arbitration Group przy zadaniach wynikających z bieżących spraw, a także możliwość rozwoju zainteresowań poprzez udział w projektach badawczych (…). Program zapewnia stażystom możliwość pracy z naszymi prawnikami i profesjonalnym personelem jako członkami zespołu, a stażyści są aktywnie zachęcani do pełnego uczestnictwa we wszystkich działaniach firmy" – czytamy w opisie owego programu.

Jak podała sama Kinga Duda, jej staż w WilmerHale trwał od lutego do lipca 2020, czyli dłużej niż zwyczajne praktyki. Prawdopodobnie ma to związek z wyróżnieniem we wspomnianym wyżej konkursie. Zarobki Kingi na stanowisku stażystki są owiane tajemnicą – "Fakt" pisał, że mogło chodzić o kwotę 100 tys. funtów (ok. pół miliona złotych), gdyby przepracowała tam rok. Według strony Glassdoor.com WilmerHale płaci stażystom niewiele ponad 1,5 tys. funtów miesięcznie (7,3 tys. złotych).

WilmerHale

Siłaczki. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
du2aceb

Podziel się opinią

Share
du2aceb
du2aceb
Strona Główna WP