Trwa ładowanie...

Kinga Duda została doradcą społecznym w Kancelarii Prezydenta. Andrzej Duda: "Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia"

Kinga Duda, córka prezydenta Andrzeja Dudy, została jego doradcą. Prezydent RP zabrał głos w tej sprawie.
Share
Kinga Duda, córka prezydenta Andrzeja Dudy, została doradcą ojca
Kinga Duda, córka prezydenta Andrzeja Dudy, została doradcą ojcaŹródło: ONS.pl
d3so102

Na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta zamieszczono biogram Kingi Dudy. Dowiadujemy się z niego m.in. jakie studia ukończyła Kinga i w jakich międzynarodowych kursach brała udział. I tak czytamy: "absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law (Washington, DC)".

W dalszej części poinformowano, że "doświadczenie zawodowe zdobywała w licznych krajowych oraz międzynarodowych kancelariach prawnych, a także Parlamencie Europejskim. Jako wolontariuszka uczestniczyła w pracach Biura Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP, gdzie wspierała również prace legislacyjne".

Dodatkowo zostało podkreślone, że 25-letnia prawniczka "specjalizuje się w międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym" oraz że szczególnie bliskie jej jest prawo międzynarodowe.

d3so102

Teraz Kinga Duda będzie sprawowała nowe stanowisko.

Andrzej Duda o stanowisku córki Kingi Dudy

Okazuje się, że córka prezydenta dołączyła do grona jego doradców społecznych. Została powołana w sierpniu 2020 roku. Po zamieszczonej informacji wylał się hejt w sieci.

Wielu internautów zapomniało jednak, że osoba na stanowisku doradcy społecznego prezydenta nie pobiera wynagrodzenia. Tę informację potwierdził na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

d3so102

- Dziękuję i potwierdzam. "Doradca społeczny" to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji — napisał.

Dodatkowo po raz kolejny użytkownicy mediów społecznościowych wytknęli, Agacie Kornhauser-Dudzie, że rzadko przemawia publicznie. "Żona nie mówi, więc może córka od czasu do czasu zabierze głos" - brzmi jeden ze wpisów.

 Twitter.com
Źródło: Twitter.com

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP/ Twitter

d3so102

Szczepionka na koronawirusa. Kiedy będzie dostępna i ilu Polaków powinno się zaszczepić?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3so102

Podziel się opinią

Share
d3so102
d3so102