Jachira pokazała, jak spędziła wolny czas. Miejsce budzi skojarzenia

Jachira pokazała, jak spędziła wolny czas. Miejsce budzi skojarzenia

Klaudia Jachira pokazała, gdzie spędziła święta
Klaudia Jachira pokazała, gdzie spędziła święta
Źródło zdjęć: © Instagram | klaudiajachira
02.04.2024 09:34, aktualizacja: 02.04.2024 10:39

W poniedziałek Klaudia Jachira opublikowała zdjęcie, na którym pokazała, że wielkanocny poniedziałek spędziła w wyjątkowym miejscu. W opisie z dystansem odniosła się do określeń, jakie pojawiały się pod jej adresem.

W wyborach parlamentarnych, które odbyły się w październiku 2023 roku, Klaudia Jachira po raz drugi zdobyła mandat. Posłanka od lat wzbudza zainteresowanie ze względu na liczne happeningi w Sejmie, w tym podarcie Konstytucji czy rozrzucenie sztucznych banknotów podczas zaprzysiężenia Adama Glapińskiego na prezesa NBP.

Jachira znana jest też z tego, że zwykle nie gryzie się w język, a jej wypowiedzi wzbudzają kontrowersje zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie sceny politycznej. Jest też bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Jej najnowsze zdjęcie pokazuje, gdzie spędziła świąteczny weekend. W opisie z dystansem odniosła się też do pojawiających się na jej temat komentarzy.

Jachira pokazała zdjęcie. "Lecę na miotle"

Okazuje się, że świąteczny poniedziałek Jachira spędziła w miejscowości Sobótka, leżącej u stóp góry Ślęży. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, jednoznacznie kojarzące się z pogańskimi legendami oraz czarownicami, do czego w opisie nawiązała sama posłanka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Rzucam wszystko i lecę (na miotle oczywiście) zamieszkać na Ślęży!" - napisała pod fotografią, z dystansem nawiązując do słów, jakie nie raz padały m.in. w internetowych komentarzach na jej temat.

Góra Ślęża - miejsce mocy i sabatów czarownic

Swoim wpisem posłanka nawiązała do legend, mówiących o tym, że na przełomie kwietnia i maja na Ślężę miały się zlatywać czarownice na odbywający się w noc Walpurgii sabat. Jednak to nie jedyne opowieści o tajemniczym wzniesieniu, od lat kojarzonym z diabłami, czarownicami i pogańskimi rytuałami.

W czasach przedchrześcijańskich Ślęża była ważnym ośrodkiem pogańskiego kultu. Uznawano ją za siedzibę bogów, przez co do dziś nazywa się ją "polskim Olimpem". Według innych legend góra miała zasłaniać wejście do piekieł. Z kolei niektórzy badacze uważają, że to właśnie w tym miejscu znajduje się jeden z punktów energetycznych ziemi, czyli tzw. czakramów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (37)
Zobacz także