Trwa ładowanie...

Kobiety o tych imionach są wyjątkowe. Wskazano pięć

Miłośnicy numerologii i horoskopów wierzą też w to, że wraz z imieniem nabywamy pewnych cech osobowości. Posiadaczki tych pięciu mają odznaczać się wyjątkowymi wartościami.

Posiadaczki tych imion łączy coś wyjątkowegoPosiadaczki tych imion łączy coś wyjątkowegoŹródło: AKPA
d42yezw
d42yezw

Szlachetność, bezinteresowność, cierpliwość - to tylko niektóre z cech, które przypisuje się kobietom, które noszą jedno z pięciu wyjątkowych imion. Wedle wierzeń zakorzenionych w części społeczeństwa od wielu lat, to właśnie nasze imię wiele może powiedzieć o charakterze i usposobieniu. Według "Wielkiej Księgi Imion" to właśnie te kobiety są wyjątkowe.

Pięć niezwykłych żeńskich imion. Ich posiadaczki mają piękne wnętrze

Stawkę kobiet o dobrym charakterze otwiera Agata. Imię to wywodzi się od greckiego słowa agathe, oznaczającego "dobra, szlachetna wspaniała, ciepła, o wielkim sercu" lub też, jak podaje Wielka Księga Imion, od gr. agathos, czyli "szlachetnym, dobrze urodzonym". To właśnie tymi cechami charakteryzują się wszystkie posiadaczki tego imienia. Agaty szybko zjednują sobie ludzi, dzięki temu, że optymistycznie podchodzą do życia.

d42yezw

Następnie wypada wspomnieć o Oliwii, czyli imieniu o łacińskim rodowodzie. Jego właścicielki są spokojne, opanowane i pełne empatii. To kobiety, dla których niezwykle ważna jest rodzina. Wedle wspomnianej "Księgi..." to imię nawiązuje do gałązki oliwnej, która jest symbolem pokoju.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy wierzymy we wróżby i zabobony?

Następna na liście jest osoba, która nosi imię pochodzenia prawdopodobnie celtyckiego lub też wywodzącego się od hebrajskiego imienia Ewa. Mowa tu o wszystkich posiadaczkach imienia Edyta, które w języku celtyckim oznaczało radość i światło. I takie właśnie są Edyty. Ich radość jest zaraźliwa, co sprawia, że szybko zyskują sympatię. Warto podkreślić jednak, że w kontaktach towarzyskich wykazują się ostrożnością. Dla Edyt bowiem najważniejsza jest rodzina.

d42yezw

Imię to ma germańskie pochodzenie od słowa adal, które oznacza "szlachetny". To właśnie cecha wyróżniające Adelę. Kobiety noszące to imię są skromne, uczuciowe i wrażliwe.

Warto też wspomnieć o imieniu stworzonym przez Adama Mickiewicza. Według poety oznacza ono "piękną" nie tylko ze względu na wygląd, lecz także swe usposobienie. Mowa tu oczywiście o Grażynie. Kobiety noszące to imię są wrażliwe, pomocne i pracowite.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42yezw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42yezw