Blisko ludziKolejna tragiczna historia z Buczy. 11-latek został zgwałcony na oczach mamy

Kolejna tragiczna historia z Buczy. 11‑latek został zgwałcony na oczach mamy

Ukraińskie kobiety i dzieci mierzą się z okropnymi wydarzeniami - zdjęcie poglądowe
Ukraińskie kobiety i dzieci mierzą się z okropnymi wydarzeniami - zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | NATHANAEL KIEFER

12.04.2022 09:37, aktual.: 12.04.2022 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doniesienia potwierdziła właśnie rzeczniczka praw obywatelskich Ukrainy Ludmiła Denisowa. W poście na Facebooku napisała o zgwałceniu 11-latka przez rosyjskich żołnierzy. Do ataku na dziecko miało dojść w Buczy koło Kijowa.

Okrutne wydarzenia, które dzieją się w Ukrainie, nie dotyczą jedynie kobiet. Rosyjscy żołnierze atakują również dzieci. Skala okrucieństwa jest nie do pojęcia, o czym świadczą ostatnie doniesienia z frontu. Ukraińska rzeczniczka praw człowieka potwierdziła przerażające doniesienia, prosząc ONZ o to, by sprawcy zostali osądzeni.

Rosjanie zgwałcili 11-letniego chłopca

Według informacji podanych przez Denisową sytuacja miała miejsce w Buczy. Wrogie wojska nadal dopuszczają się zbrodniczych czynów. Rzeczniczka w poście na Facebooku napisała, że Rosjanie w Buczy zgwałcili 11-letniego chłopca. Matkę dziecka przywiązali do krzesła. Kobieta nie mogła nic zrobić, by pomóc synowi.

Denisowa powołała się na art. 27. Konwencji genewskiej z 1949 r., dotyczący ochrony osób cywilnych w czasie wojny. Gwałt jest surowo zabroniony.

"Poziom brutalności armii terrorystów i katów Federacji Rosyjskiej nie zna granic – gwałcone dzieci…" - pisze rzeczniczka.

Denisowa zaapelowała do Komisji ONZ ds. Śledczych w sprawie łamania Praw Człowieka, aby wzięto pod uwagę przytoczone przez nią historie. Podkreśla, że rosyjscy żołnierze powinni zostać surowo ukarani za to, czego dopuszczają się na terenach Ukrainy, a ich poczynania nazywa zbrodniami wojennymi.

Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka poinformował, że do 3 kwietnia w Ukrainie zginęło co najmniej 121 dzieci.

Rosjanie atakują bezbronnych cywilów

Niestety tragiczny los 11-letniego chłopca może podzielać znacznie więcej dzieci. Sama Denisowa podała jeszcze kilka przykładów tego, że w Ukrainie dochodzi do zbrodni wojennych. Rzeczniczka przywołała kolejno historię 14-latki zgwałconej przez pięciu Rosjan oraz 20-latki, która została napadnięta i zgwałcona przez trzech okupantów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także