Trwa ładowanie...

Kontrowersyjne słowa księdza. Nagranie szybko skomentowały Maja Staśko i Paulina Młynarska

Ostatnio sieć zaczęło obiegać nagranie z księdzem, który podczas kazania wygłasza bardzo kontrowersyjne poglądy na temat tzw. obowiązku małżeńskiego. Krótkie nagranie udostępnia coraz więcej osób i tym samym pokazują, w jaki sposób niektórzy przedstawiciele Kościoła usprawiedliwiają gwałt.
Share
Nagranie z księdzem obiegło sieć.
Nagranie z księdzem obiegło sieć.Źródło: Pexels
d1o9xnw

Krótki film przedstawia tego samego księdza, który niedawno został wyprowadzony z zebrania w kaplicy, nie przestrzegał obowiązku zakrywania ust i nosa oraz złamał inne przepisy. Tym razem sprawa dotyczy jednego z kazań, jakie wygłosił. Zapewne filmik pochodzi sprzed wielu lat, ale dzisiaj, gdy coraz częściej mówi się o łamaniu praw kobiet, nabiera całkiem nowego znaczenia.

Niedopuszczalne słowa księdza na kazaniu

Kilkunastosekundowy filmik z fragmentu kazania został upubliczniony i internauci przekazują go dalej. Do sprawy odniosła się aktywistka i działaczka społeczna Maja Staśko, natomiast jej post, jeszcze tego samego dnia, udostępniła Paulina Młynarska. Co kontrowersyjnego słyszymy na nagraniu?

d1o9xnw

"Jeżeli on płonie, to ma prawo do jej ciała. A nie ona powie, że ma teraz egzamin z filozofii. Albo z psychologii, bo ona chce być psycholożką! On ma do ciebie prawo. I masz obowiązek być jako żona. Bo inaczej będzie szukał kochanki albo perwersyjnie będzie szukał zmiany orientacji" - grzmi ksiądz.

Przeczytaj:Karolina Pisarek kontra Joanna Krupa. Młoda modelka nie przebiera w słowach

Komentarz aktywistki nie pozostawia złudzeń

Maja Staśko nie pozostawiła krótkiego nagrania bez komentarza. Przede wszystkim w emocjonalnym i długim wpisie zaznaczyła, że Kościół od lat ukrywa wstydliwy fakt gwałtów małżeńskich. Nie zapomina także o tym, że bardzo potrzebna jest ustawa o zmianie definicji gwałtu oraz konwencja stambulska. Na koniec działaczka przypomina:

d1o9xnw

"Seks nie jest żadnym obowiązkiem w związku czy małżeństwie. Zawsze możecie odmówić. Nikt nie ma prawa Was przymuszać czy wywierać presji. To, co czujecie i chcecie, jest ważne. Wy jesteście ważne" - dodała Staśko.

Z kolei Paulina Młynarska zdecydowała się udostępnić post aktywistki z krótką, ale wymowną adnotacją. "Gilead p*******ny"- napisała i nawiązała tym samym do miejsca akcji "Opowieści podręcznej". Obie kobiety zwróciły uwagę na problem, z jakim borykają się kobiety w zaciszu własnych domów.

Sprawdź:Ada Fijał zbulwersowana zachowaniem policji, głośno mówi: "Mamy dość"!

Zobacz także:Marzena Kipiel-Sztuka nie ma za co żyć. Aktorkę czekają skromne święta

Screen pochodzi z profilu Pauliny Młynarskiej. Facebook.com
Screen pochodzi z profilu Pauliny Młynarskiej. Źródło: Facebook.com

Dr Radosław Sierpiński o komentuje szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1o9xnw

Podziel się opinią

Share
d1o9xnw
d1o9xnw