Trwa ładowanie...
d2t46vs

Kornawirus - nie tylko mycie rąk. Jak dbać o higienę?

W dobie pandemii zwraca się szczególną uwagę na dokładne mycie rąk, dezynfekcję klamek czy unikanie dużych skupisk ludzi. Zapominamy jednak, że wiele zarazków może znajdować się na naszych włosach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W obliczu pandemii codziennie myj włosy przed snem
W obliczu pandemii codziennie myj włosy przed snem (iStock.com)
d2t46vs

W walce z koronawirusem podstawą jest dbanie o higienę. Wiele kobiet stosuje zasadę mycia włosów - co dwa dni. Zwłaszcza teraz, gdy nie opuszczamy domów, a wiele Polek i Polaków pracuje zdalnie. Dlatego tym bardziej należy pamiętać, by codziennie myć włosy.

Dlaczego? Gdy wieczorem kładziemy się spać wycieramy włosy o poduszkę, która ma bezpośredni kontakt z błonami śluzowymi - oczami czy nosem. W ten sposób możemy również przenieść pośrednio wirusa. Jeśli pójdziemy do sklepu lub przebywamy w pomieszczeniach, gdzie ktoś kicha, a jest osobą zarażoną, może przenieść na nas chorobę. Na włosach również może osadzać się kurz lub drobne kropelki śliny zwierające koronawirusa. Codzienne mycie włosów w obecnej sytuacji nie jest już tylko wskazane, ale powinno być wręcz koniecznym nawykiem, aby prawidłowo zadbać o zdrowie.

d2t46vs

Technika mycia włosów

Ważna jest również technika mycia włosów. Tak samo jak w przypadku rąk. Skórę głowy powinniśmy myć dwa razy. Pierwsze mycie oczyszcza, a drugie wprowadza substancje odżywcze. Dopiero dwukrotne nakładanie szamponu usuwa z włosów wszelkie zanieczyszczenia. Bardzo ważne jest również pamiętanie o dokładnym spłukiwaniu włosów pomiędzy myciami. Na tym nie koniec. Istotną kwestią jest dobranie odpowiedniego środka do do struktury włosów - łamliwych, farbowanych, przetłuszczających się.

Przed umyciem powinniśmy rozczesać włosy. Pozwala to na dokładniejsze oczyszczenie ich. Następnie należy pamiętać, aby szampon najpierw nałożyć na ręce, a dopiero potem wmasować go w skórę głowy, a nie jedynie w same włosy. Masujemy samymi opuszkami palców - niedopuszczalne jest drapanie. Włosy powinno myć się w letniej wodzie. Później, podczas suszenia, wystarczy delikatnie odcisnąć wodę z włosów. Nie wolno wycierać ich mocno ręcznikiem. - Najlepiej jest umyć głowę, dobrze wysuszyć i położyć się spać w rozpuszczonych włosach - zdradza Anna Mackojć, trycholog z Instytutu Trychologii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t46vs

Podziel się opinią

Share
d2t46vs
d2t46vs