Blisko ludziKoronawirus w Polsce. Judyta i Zosia szyją maseczki dla mieszkańców

Koronawirus w Polsce. Judyta i Zosia szyją maseczki dla mieszkańców

Koronawirus w Polsce. Judyta i Zosia szyją maseczki dla mieszkańców
Źródło zdjęć: © Archiwum prywatne
Dominika Czerniszewska

06.04.2020 09:55, aktual.: 06.04.2020 20:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce koronawirusa ludzie zaczęli wspierać się nawzajem. Niektórzy gotują posiłki dla lekarzy, inni robią zakupy sąsiadom, a część osób szyje maseczki. Do tej ostatniej grupy należy Zosia i Judyta.

Pani Judyta udostępniła na swoim profilu na Facebooku zdjęcie maseczek bawełnianych, które szyje razem z Zosią. Każdą chwilę poświęcają na tę czynność. Następnie wywieszają je na ogrodzeniu i każdy z mieszkańców Otwocka może ją za darmo pobrać.

Kobiety mają pełne ręce roboty. Z relacji pani Judyty dowiadujemy się, że schodzą jak ciepłe bułeczki, więc prosi o cierpliwość. "Bardzo dziękujemy za wszelkiego rodzaju wsparcie oraz za cierpliwość w oczekiwaniu na nowe maseczki, mamy nadzieję że będą służyć w tym trudnym dla wszystkich czasie" - oznajmiła.

Obraz
© Archiwum prywatne

Koronawirus w Polsce. Pomagamy

"Rozdajemy, nie sprzedajemy! Jak ktoś nie ma, a potrzebuje maseczkę bawełnianą - zapraszam. Wiszą na ogrodzeniu zapakowane pojedynczo. Gdyby ktoś się martwił, że zabraknie albo jeśli nie byłoby, proszę napisać. Odpiszę jak odejdę od maszyny. Pozdrawiam i życzymy zdrowia" - napisała pani Judyta.

Następnie kobieta podziękowała nieznajomemu, który przywiózł jej bawełnę, aby mogła szyć dalej. Dodatkowo zamieściła link z filmikiem instruktażowym, jak wykonać taką maseczkę. Widać, że w obliczu pandemii kornawirusa Polacy się jednoczą i wspierają nawzajem. Oby więcej takich inicjatyw! Każda osoba, która tak robi zasługuje na uznanie!

Obraz
© Archiwum prywatne
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (115)
Zobacz także