UrodaKosmetyki mineralne - co musisz wiedzieć, aby zacząć je stosować?

Kosmetyki mineralne - co musisz wiedzieć, aby zacząć je stosować?

Kosmetyki mineralne - co musisz wiedzieć, aby zacząć je stosować?
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock
17.10.2017 15:46, aktualizacja: 18.10.2017 16:42

Lekkie, wydajne i z właściwościami pielęgnacyjnymi – to zalety kosmetyków mineralnych, czyli naturalnych kosmetyków kolorowych. Do cery problematycznej i dla zwolenniczek delikatnych kosmetyków, których moc można regulować przez nakładanie kolejnych warstw.

Kosmetyki mineralne delikatne dla skóry

Korektor, podkład, puder, cienie do powiek, róże, bronzery i rozświetlacze – w tych kosmetykach mineralnych znajdziemy skład oparty na naturalnych składnikach. Pielęgnują i korygują, czyli działają jak kremy CC i BB. Są lekkie, ale mimo to zapewniają dobre krycie, stąd ich zastosowanie w pielęgnacji i upiększaniu cery problematycznej, np. z trądzikiem. Największą zaletą kosmetyków mineralnych jest ich skład – te kosmetyki chętnie wybierają zwolennicy ekologii i przeciwnicy testowania kosmetyków na zwierzętach.

Jak nakładać kosmetyki mineralne?

Najłatwiej wysypać odrobinę na nakrętkę lub spodek i nałożyć na skórę. Zanurzając cały pędzel do aplikacji, na przykład mineralnego pudru, możemy nabrać zbyt wiele. Nadmiar nie osiądzie na twarzy, ale na dekolcie. Kiedy nakładasz np. róż mineralny na pędzel, możesz lekko postukać pędzlem ustawionym pionowo o stół. Drobinki osiądą głębiej na włosiu, przez co stopniowo będziesz wcierać je w skórę. Wykonujemy delikatne, lekko koliste ruchy, nigdy tylko w dół, bo takie nakładanie może uwydatnić ewentualne niedoskonałości i pory skóry.

Kosmetyki mineralne nie są wskazane dla osób o bardzo suchej cerze. Nawet kobiety, które nie narzekają na poziom nawilżenia skóry, powinny bezwzględnie nałożyć pod te kosmetyki odpowiedni tonik i krem. W szczególności skóra pod oczami musi być dobrze odżywiona, tak aby sypkie kosmetyki nie postarzały.

Kosmetyki mineralne – makijaż jak obraz

Jedną z najważniejszych wskazówek w aplikacji makijażu mineralnego jest jego warstwowość. Brak wypełniaczy sprawia, że podkład czy cień mineralny aplikujemy cienką, delikatną warstwą i dodajemy kolejną w razie potrzeby. Takie składniki jak mika, tlenek cynku, dwutlenek tytanu czy różne tlenki żelaza rozświetlają lub matują cerę, wyrównują jej koloryt i tuszują niedoskonałości, a także upiększają. Z kolei makijaż mineralny należy do kategorii najtrwalszych i wysokojakościowych.

Właściwości pielęgnacyjne kosmetyków mineralnych

Mineralne kosmetyki w szczególności zalecane są osobom, które zmagają się z problemami skórnymi. Są naturalne i często bardziej delikatne. Nie zawierają wypełniaczy i parabenów, dlatego są lekkie i nie obciążają skóry. Ich aplikacja odbywa się za pomocą pędzli. Lekko sypka konsystencja najlepiej osiada na skórze właśnie aplikowana miękkim pędzlem, nie dając efektu maski. Lekka formuła kosmetyków mineralnych nie zatyka porów, przez co nie powstają zaskórniki.

Kosmetyki — mineralne, ekologiczne, organiczne

Często spotykamy się z określeniami dotyczącymi kategorii kosmetyków pochodzenia naturalnego, które niesłusznie stosuje się zamiennie, a warto je rozróżniać. Kosmetyk organiczny ma 95 proc. składników, które pozyskano z ekologicznej uprawy lub źródła. Kosmetyk naturalny z kolei ma 95 proc. naturalnych składników, ale minimum połowa musiała być pozyskana z uprawy zakwalifikowanej jako ekologiczna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także