GwiazdyKrólowa Elżbieta II do składania życzeń świątecznych założyła wyjątkową broszkę. Ma dla niej szczególne znaczenie

Królowa Elżbieta II do składania życzeń świątecznych założyła wyjątkową broszkę. Ma dla niej szczególne znaczenie

Królowa Elżbieta II oddaje hołd księciowi Filipowi
Królowa Elżbieta II oddaje hołd księciowi Filipowi
Źródło zdjęć: © East News, YouTube.com
30.12.2021 08:03

Królowa Elżbieta II jak co roku złożyła Brytyjczykom życzenia świąteczne. Na nagraniu widać, że swój strój przyozdobiła wyjątkową broszką. Jest ona wyrazem tęsknoty za księciem Filipem, który odszedł w kwietniu tego roku.

Królowa Elżbieta II od początku swojego panowania, czyli od 1952 roku, składa poddanym życzenia bożonarodzeniowe. Nie inaczej było i tym razem. W swojej przemowie monarchini oddała hołd księciu Filipowi, zmarłemu w kwietniu tego roku, i we wzruszających słowach wyraziła swoją tęsknotę za ukochanym mężem. 

Królowa Elżbieta II złożyła życzenia świąteczne

– Choć dla wielu osób jest to czas wielkiej radości, to Boże Narodzenie może być trudne dla tych, którzy stracili swoich najbliższych. W tym roku szczególnie to rozumiem. Jednak przez miesiące po śmierci mojego ukochanego Filipa otrzymałam wielkie pocieszenie wynikające z ciepła i czułości słów uznania dla jego życia i pracy, które napływały z całego kraju, Wspólnoty Narodów i świata – wyznała podczas świątecznego przemówienia królowa Elżbieta II. 

Królowa Elżbieta II założyła wyjątkową broszkę

Słowa to jednak nie wszystko. Królowa brytyjska postanowiła oddać hołd zmarłemu mężowi również w bardziej symboliczny sposób. Podczas nagrania wystąpiła w wiśniowej sukience, do której przyczepiła wyjątkową broszkę z dużym szafirem i okalającymi go diamentami. Otrzymała ją w 1946 roku za zwodowanie tankowca. Tę samą broszkę ma na zdjęciu z księciem Filipem, które w trakcie składania życzeń świątecznych, stało obok niej na biurku. Fotografia ta została zrobiona w 2007 roku z okazji 60. rocznicy ich małżeństwa. Zdjęcie ponadto było odwzorowaniem tego, które królowa Elżbieta II i książę Filip mieli zrobione w trakcie swojej podróży poślubnej. Wtedy również monarchini miała na sobie tę broszkę. 

Internauci zauważyli jednak, że do nagrania życzeń bożonarodzeniowych królowa Elżbieta II przypięła broszkę po prawej stronie, podczas gdy za życia księcia Filipa nosiła ją po lewej stronie. Jest to symboliczny wyraz głębokiej żałoby. 

Królowa Elżbieta II i książę Filip podczas podróży poślubnej
Królowa Elżbieta II i książę Filip podczas podróży poślubnej © East News | KEYSTONE Pictures USA / eyevine
Zdjęcie królowej Elżbiety II i księcia Filipa zrobione z okazji 60. rocznicy ślubu
Zdjęcie królowej Elżbiety II i księcia Filipa zrobione z okazji 60. rocznicy ślubu © YouTube.com
Królowa Elżbieta II złożyła życzenia świąteczne
Królowa Elżbieta II złożyła życzenia świąteczne © YouTube.com

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także