Królowa nie zdążyła. Ujawniono jej plan wobec Harry'ego

Królowa nie zdążyła. Ujawniono jej plan wobec Harry'ego

Królowa Elżbieta II miała martwić się o księcia Harry'ego
Królowa Elżbieta II miała martwić się o księcia Harry'ego
Źródło zdjęć: © Getty Images
09.12.2022 09:05, aktualizacja: 09.12.2022 10:12

Przez lata był jej ukochanym wnukiem. Wszystko skomplikowało się w momencie, gdy poznał Meghan Markle - ujawnia królewski biograf. Według niego zmarła monarchini planowała przemówić Harry'emu do rozsądku. Nie zdążyła.

Nie milkną echa serialu dokumentalnego "Harry i Meghan", który zadebiutował na platformie Netflix. Brytyjski książę i jego małżonka opowiadają w nim o kulisach pałacowego życia, a także relacjach panujących w rodzinie królewskiej. Jeszcze więcej smaczków ma znaleźć się w "Spare", autobiografii syna króla Karola III, której premierę zaplanowano na styczeń 2023 roku.

Megxit nie był po myśli królowej

Można przypuszczać, że wyprowadzka wnuka i jego medialna aktywność nie podobały się królowej Elżbiecie II. Monarchini była zwolenniczką zasady, że negatywnych spraw nie należy publicznie roztrząsać. Zawsze była bardzo blisko Harry'ego, dlatego musiała ciężko znieść tzw. Megxit, czyli ucieczkę książęcej pary do USA i rezygnację z pełnionych funkcji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Potwierdza to Gyles Brandreth, brytyjski pisarz, a prywatnie przyjaciel zmarłego przed rokiem księcia Filipa. W jego najnowszej książce "Elizabeth: An Intimate Portrait" wprost mówi o obawach królowej, które towarzyszyły jej od 2016 roku, gdy rozpoczął się związek Harry'ego i Meghan. Ich późniejszy ślub niewiele zmienił.

"Jedynym zmartwieniem, które królowa miała na początku małżeństwa Sussexów, było to, że Harry jest może trochę za bardzo zakochany, a obawami podzieliła się ze swoim przyjacielem" - twierdzi biograf.

Królowa chciała wyciągnąć pomocną dłoń

Nastawienie księcia miało spędzać monarchini sen z powiek. "Do końca życia martwiła się o Harry’ego. Uważała, że zbyt głębokie zaangażowanie wnuka w związek odbiera mu chłodny osąd tego, co dzieje się wokół niego. Planowała pomóc mu zrozumieć kilka spraw. Niestety nie było jej to dane" - podaje Jastrząb Post.

Wkrótce miną trzy lata od wystąpienia Harry'ego i Meghan z rodziny królewskiej. 8 stycznia 2020 roku za pośrednictwem Instagrama ogłosili, że wycofują się z życia brytyjskiej monarchii. Spotkało się to z reakcją Pałacu Buckingham, który w wydanym oświadczeniu podkreślił, że decyzja nie była konsultowana z członkami rodziny królewskiej. 13 stycznia Elżbieta II miała ją poprzeć, choć wolała, żeby wnuk pozostał na stanowisku.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!