Kryje się w pępku. Lekarz pokazał, co znajduje u pacjentów

Lekarz tłumaczy, dlaczego trzeba czyścić pępek
Lekarz tłumaczy, dlaczego trzeba czyścić pępek
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, YouTube | DrSermedMezher

03.01.2024 17:42, aktual.: 03.01.2024 18:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doktor Sermed Mezher, wielokrotnie nagradzany brytyjski lekarz i autor, ujawnił, co może czaić się w pępkach ludzi, którzy nie myją ich wystarczająco dokładnie. Jak twierdzi, zwykłe przetarcie brzucha wodą z mydłem nie wystarczy.

Nawet gdy codziennie bierzesz prysznic, możesz zapomnieć o pępku. Nie wystarczy przepłukać go wodą z wierzchu. Lekarz przypomina, że należy wyczyścić go również w środku. Dlaczego? Najlepiej obrazuje to opublikowane przez niego nagranie.

Co może kryć się w pępku?

Doktor Sermed Mezher, wielokrotnie nagradzany brytyjski lekarz, ma ponad 54 tys. subskrybentów w serwisie YouTube. Regularnie omawia tam różne dolegliwości, a także weryfikuje fakty medyczne.

Jeden z jego najnowszych filmów wywołał skrajne emocje i sprawił, że niektórych wręcz zemdliło. Lekarz pokazał, co może czaić się w pępku, jeśli nie umyje się go prawidłowo. Zdjęcia przemawiają do wyobraźni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Czy dokładnie czyścisz swój pępek zamiast jedynie oblewać brzuch wodą? Jeśli nie, tak może wkrótce wyglądać. Większość z nas po prostu pobieżnie go przemywa - powiedział doktor Sermed Mezher.

Dr Sermed Mezher ostrzegł ludzi, aby dokładnie wyczyścili pępki
Dr Sermed Mezher ostrzegł ludzi, aby dokładnie wyczyścili pępki© Instagram | @DrSermedMezher

Co w takim razie kryje się w środku? Jak tłumaczy lekarz, to głęboko ukryte kawałki odzieży, włosów, kurzu i skóry, które tam utknęły, a następnie stały się małym kłębkiem brudu.

Oto, co może kryć się w pępku
Oto, co może kryć się w pępku© YouTube | @DrSermedMezher

Nie tylko estetyka

Kłębek brudu, choć może wydawać się niewinny, a jego usunięcie satysfakcjonujące, nie powinien zalegać w pępku zbyt długo.

- Generalnie nie powoduje on wielu problemów, ale zostawiony tam dłużej, zaczyna dość nieprzyjemnie pachnieć - tłumaczy doktor.

Specjalista dodaje jednak, że może on powodować podrażnienie pępka, a czasem nawet lekką infekcję w okolicy, a w konsekwencji pojawienie się ropy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (37)
Zobacz także