Trwa ładowanie...

Księża chcą, by kobiety nosiły sukienki. O "wyzwaniu" jest głośno

Radio Niepokalanów zaskoczyło nowym wyzwaniem pt. "Maj w sukience dla Maryi". Przedstawiciele rozgłośni chcą w ten sposób zachęcić Polki do noszenia sukienek i spódnic. Bohaterki, które przedstawili w jednej ze swoich audycji, przekonują, że tylko w takim stroju panie należycie oddają cześć Bogu. W sieci zawrzało.

Wyzwanie Radia NiepokalanówWyzwanie Radia NiepokalanówŹródło: Adobe Stock
d3xocvi
d3xocvi

Radio Niepokalanów ogłosiło na Facebooku wyzwanie, które nie dotyczy modlitwy, a stroju kobiet. Panie mają przez cały maj nosić wyłącznie sukienki lub spódnice. Zdaniem dwóch kobiet, które zakonnicy zaprosili do jednej ze swoich audycji, to jedyne odpowiednie stroje dla katoliczek.

Zaskakujące wyzwanie Radia Niepokalanów

"Maj w sukience dla Maryi" - tak właśnie nazwano wyzwanie, które ogłoszono na oficjalnym profilu na Facebooku Radia Niepokalanów.

Trudno jest sobie wyobrazić Matkę Boską w spodniach, dlatego przedstawiciele radia przekonują, że nosząc sukienki lub spódnice oddamy jej w ten sposób cześć. "Zadbajmy o to, by w miesiącu poświęconym Niepokalanej nasz strój był także formą czci Matki Bożej, żeby był piękny, kobiecy i godny. Mogą to być zarówno spódnice, jak i sukienki. Rezygnujemy jednak ze spodni" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej rozgłośni.

d3xocvi

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Słowa celebrytów o Kościele. "Masowy problem apostazji nieformalnej"

Jak się można domyślać, Polki nie przyjęły zbyt dobrze informacji o wyzwaniu. Wiele z nich w komentarzach pod postem na Facebooku wyraziło swój sprzeciw.

"Godność człowieka jest przyrodzona i niezbywalna i nie ma zupełnie nic wspólnego ze spodniami, sukienkami lub zupełnie czymś innym. Traktowanie z godnością należy się każdemu człowiekowi. Jeśli ludzie są w stanie do tego dojść to Pan Bóg pierwszy miał taki zamysł. A POCZUCIE wartości można tak samo mieć w spodniach jak i sukience na litość Boską!" (pis. oryg.) - podkreśliła jedna z kobiet.

d3xocvi

Kolejna z kolei dodała: "Nie pomyśleliście, że w ten sposób ośmieszacie religię i sprowadzacie do absurdu? Czy tak ma wyglądać ewangelizacja?"

Nie noszą już spodni. Robią to dla Boga

Radio Niepokalanów zaprosiło do studia dwie kobiety, które opowiedziały, że zaczęły nosić wyłącznie sukienki. Bohaterki audycji zdradziły, że to właśnie przez wiarę postanowiły porzucić spodnie.

"Zachęcają także inne Panie, by zwracały uwagę na strój, by przynajmniej do kościoła i na adorację Najświętszego Sakramentu wybierać piękny, godny i kobiecy strój, by nasze ciało uczynić godną świątynią Pana." - można przeczytać na Facebooku Radia Niepokalanów.

d3xocvi

Kobiety przekonują, że rezygnacja z noszenia spodni nie tylko wpłynęła na ich wiarę, ale także podejście do samych siebie. "Wybieranie sukienki to jednak nie tylko oddanie należnej czci Panu, ale droga do odkrycia swojej wartości i piękna" - mówią bohaterki audycji.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xocvi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xocvi