LudzieParafia zamieściła wpis. W takim stroju nie chcą widzieć wiernych

Parafia zamieściła wpis. W takim stroju nie chcą widzieć wiernych

Podczas świąt wielkanocnych wiele osób uda się do pobliskich świątyń. Co można na siebie włożyć, aby ubrać się stosownie do okazji? Na stronach internetowych poszczególnych parafii można znaleźć kilka wskazówek.

Jak ubrać się do kościoła?
Jak ubrać się do kościoła?
Źródło zdjęć: © East News | Piotr Kamionka

"Kościół to nie rewia mody" - przeczytamy w wielu artykułach poświęconych temu, jak przestrzegać zasad obowiązujących w świątyni. Jeżeli w trakcie Wielkanocy mamy w planach obecność na mszy świętej, pamiętajmy, że niektórych ubrań, zgodnie z tradycją i wyczuciem, zakładać nie wypada.

Idziesz do Kościoła? Pamiętaj o dress codzie

"Uszanuj świątynię. Niech nasz strój będzie stosowny do miejsca, do którego przychodzimy" - takie adnotacje możemy znaleźć m.in. na stronach internetowych parafii, a także w informacjach zamieszczonych na tablicach przy kościołach. Jak właściwie ubrać się do świątyni, aby nie złamać obowiązujących zasad?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Gwóźdź do trumny. Nie ma szansy". Duchowny o fali apostazji wśród młodych

Parafia pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Józefowie zachęca do zapoznania się z kościelnym savoir vivrem. Jak przeczytamy na dedykowanej jej stronie internetowej, kobiety powinny zwrócić uwagę, by nie ubierać się "prowokująco". Co oznacza to według autora wpisu?

Na liście ubrań, których należy unikać w kościele znalazły się m.in. prześwitujące elementy garderoby, krótkie spodenki, spódnice i sukienki. Bluzki eksponujące ramiona, plecy oraz dekolt. Nie są też dobrze widziane ubrania opinające ciało, do których zalicza się np. legginsy. Nie wolno też odsłaniać bielizny. Aby uszanować świątynię, trzeba też zrezygnować z nieformalnego letniego obuwia, jakim są m.in. japonki oraz klapki.

Gdy mowa o mężczyznach kościelny autor tego samego wpisu stawia sprawę jasno - panowie powinni przychodzić na mszę w garniturze, koszuli z krawatem oraz półbutach.

Artykuł podobnym tonie opublikowała na swojej stronie internetowej parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim.

"Savoir vivre w sposób jednoznaczny określa wymogi związane z taką wizytą. Nie odwiedzamy nikogo w stroju roboczym. Nasz strój określa nasz stosunek do gospodarza, ma wyrażać szacunek. Zakładamy więc na siebie ubranie bardziej eleganckie i odświętne" - przeczytamy w publikacji.

Każda parafia podkreśla, że strój, w którym przychodzimy na mszę, powinien być odświętny, by w ten sposób wyrazić swój szacunek - nie tylko dla miejsca, ale przede wszystkim Pana Boga.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
wielkanocwiarakościół

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (217)