GwiazdyKsiężna Camilla solidaryzuje się z Ukraińcami. I z trudem maskuje łzy

Księżna Camilla solidaryzuje się z Ukraińcami. I z trudem maskuje łzy

Księżna Camilla nie kryje poruszenia (Getty Images)
Księżna Camilla nie kryje poruszenia (Getty Images)

04.03.2022 15:21, aktual.: 04.03.2022 20:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Modlimy się za was - powiedziała poruszona księżna Camilla podczas spotkania z przedstawicielami ukraińskiej społeczności w Wielkiej Brytanii. Zarówno księżna jak i książę Karol z trudem powstrzymywali się od łez.

2 marca książę Karol i jego małżonka pojawili się w katedrze greckokatolickiej w Londynie. Spotkali się tam nie tylko z duchownymi, ale także Wadymemem Prystajko - ambasadorem Ukrainy na terenie Wielkiej Brytanii.

Księżna Camilla i książę Karol solidarni z Ukrainą

Członkowie brytyjskiej monarchii zwrócili się również do przedstawicieli 70-tysięcznej społeczności ukraińskiej zamieszkującej Wielką Brytanię. Podczas tego spotkania zarówno księżna Camilla, jak i jej ukochany nie kryli poruszenia i z trudem powstrzymywali się od łez.

- Modlimy się za was - powiedziała księżna Camilla, starając się dodać choć odrobinę otuchy uciemiężonym Ukraińcom. - Jestem bardzo poruszony, zwłaszcza obserwując niezwykłą odwagę, hojność i hart ducha społeczności ukraińskiej w obliczu tak prawdziwie strasznej agresji - oznajmił syn królowej Elżbiety II.

Wsparcie ze strony przedstawicieli brytyjskiej rodziny królewskiej

Książę Karol już po raz drugi w ciągu zaledwie dwóch dni otwarcie potępił działania wojenne Władimira Putina. - Stojąc tutaj, solidaryzujemy się ze wszystkimi, którzy stawiają opór brutalnej agresji - powiedział 1 marca w trakcie trwania uroczystości upamiętniających posła Davida Amessa.

Warto dodać, że zgodnie z konwencją nakazującą zachowywanie neutralności, członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej nie powinni wypowiadać się na tematy związane z polityką zagraniczną.

Książę William i księżna Kate również wyrazili poparcie dla Ukrainy i Wołodymyra Zełenskiego, zaś księżna Camilla własnymi środkami wsparła finansowo zbiórkę pomocową dla uchodźców z Ukrainy.

"Nie sposób pozostać obojętnym, mając świadomość, jak przerażająca jest ucieczka Ukraińców, którzy muszą porzucać swoje domy. Księżna chciała pomóc w każdy możliwy sposób" - oświadczył oficjalny rzecznik księżnej Camilli.

Charles and Camilla Meet London's Ukrainian Community

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.