GotowaniePrzepisyKupiłaś wędlinę drobiową z takimi plamkami? To musisz wiedzieć

Kupiłaś wędlinę drobiową z takimi plamkami? To musisz wiedzieć

Lubisz wędliny drobiowe z kurczaka lub indyka? A czy zdarza ci się kupić wyroby mięsne, które mają takie plamki? Nie jest to dobry znak. Tłumaczymy, skąd się biorą ciemniejsze przebarwienia na mięsie.

Widzisz takie plamki na wędlinie?
Widzisz takie plamki na wędlinie?
Źródło zdjęć: © Getty Images
oprac. NT

Wędliny z kurczaka i indyka są zdrowe, pod warunkiem że są przygotowane z dobrej jakości mięsa. Te produkty spożywcze są bogate w białko i witaminy. Dzięki temu, że mają delikatny smak i kruchość, szczególnie lubiane są przez dzieci. Jaką wędlinę wybrać ze sklepowej półki, by była najlepsza dla zdrowia?

Jeśli szukamy dobrej jakości wędliny z kurczaka i indyka, przede wszystkim musimy spojrzeć na jej skład. Szerokim łukiem należy ominąć półkę sklepową, na której znajdują się produkty z MOM, czyli mięsem oddzielonym mechanicznie. To najgorszy wybór nie tylko dla dziecka, ale także dla każdego dorosłego.

Musimy zadbać o to, by wędlinie znajdowało się jak najwięcej mięsa, a jego wartość powinna wynosić od 85-90 proc. Jeśli kupujesz mięso sprzedawane zza lady, również możesz poprosić sprzedawcę o okazanie składu produktów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co to za plamki na wędlinie?

Czasami zdarza się, że część wędliny ma na plasterkach drobne, czerwone plamki. Czy wiesz, co to jest? To mogą być na przykład pozostałości paszy dla kurcząt z ich żołądków, które wraz z tzw. surowcem trafiły do procesu produkcyjnego wędliny. Nie powinny one znaleźć się w tym produkcie spożywczym i jest to jego wadą.

Jak często można jeść wędlinę?

Spożywając mięso, dostarczamy do organizmu aminokwasy, witaminy z grupy B oraz duże ilości żelaza. Jednak nie znaczy to, że powinno być ono elementem naszego każdego posiłku. Jego nadmierne spożywanie może powodować miażdżycę, wysoki cholesterol, a także być przyczyną chorób sercowo-naczyniowych. Białe mięso takie jak wędliny z kurczaka i indyka można jeść trzy razy w tygodniu, nie zapominając o przeplataniu go daniami rybnymi, nabiałem oraz roślinami strączkowymi.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
gotowaniekuchniazakupy

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (5)