Blisko ludziLech Wałęsa o Agacie Dudzie. Uznał, że czas na zmiany

Lech Wałęsa o Agacie Dudzie. Uznał, że czas na zmiany

Agata Duda
Agata Duda
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Błaszkiewicz

25.02.2021 07:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwsza dama dała jasno do zrozumienia, że nie chce wypowiadać się publicznie. Powiedział to podczas wieczoru wyborczego męża. Lech Wałęsa postanowił odnieść się do milczenia Agaty Dudy.

Panie redaktorze Pawle Wroński, przed I turą napisał pan, że zakwitł kwiat paproci i prezydentowa się wypowiedziała. Panie redaktorze to dzisiaj jest ten dzień, a że kwiat paproci kwitnie raz na 100 lat, to pewnie ani ja nie doczekam się rzetelności z pana strony, ani pan nie doczeka się ze mną wywiadu – mówiła w czasie swojego wystąpienia Agata Kornhauser-Duda.

– To był mój milczący sprzeciw wobec manipulacji, dezinformacji i kłamstwom, które występują w mediach – powiedziała.

 Lech Wałęsa i Agata Duda

 Można jednak stwierdzić, że od tamtej pory, czyli połowy lipca 2020 r., pierwsza dama uaktywniła się. Na Instagramie pojawiło się oficjalne konto pierwszej damy, na którym regularnie pojawiają się zdjęcia, np. z jej spotkań online.

Ostatnio Kornhauser-Duda rozmawiała choćby o szczepieniach przeciwko Covid-19, terapii i codziennym funkcjonowaniu w Domu Pomocy Społecznej z podopiecznymi warszawskiej placówki Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

 Dla niektórych to jednak za mało. Mnóstwo osób daje do zrozumienia Agacie Dudzie, że oczekują od niej innego rodzaju aktywności. Aczkolwiek ona – jak już zaznaczyła – nie zamierza się uginać. Redakcja "Super Expressu" zapytała byłego prezydenta Lecha Wałęsę o to, co na ten temat sądzi. – Czas na zmiany, nie bardzo to wygląda z tą aktywnością, a jak nie chce, to wymienić… – stwierdził.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1137)
Zobacz także