Blisko ludziMa 34 lata i właśnie adoptował piąte dziecko. Wychowuje je sam

Ma 34 lata i właśnie adoptował piąte dziecko. Wychowuje je sam

Ma 34 lata i właśnie adoptował piąte dziecko. Wychowuje je sam
Źródło zdjęć: © pexels.com
Agata Porażka

22.10.2018 17:00, aktual.: 23.10.2018 12:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Ludzie mówią, że to ciężka praca, ale ja kocham każdą jej część" - wyznaje dumny tata piątki dzieci. Ben Carpenter z West Yorkshire przekonuje innych, że samotne rodzicielstwo nie musi być straszne. Nawet jeśli wszystkie dzieci są niepełnosprawne.

Carpenter ma zaledwie 34 lata w momencie adopcji piątego malucha, piętnastomiesięcznego Noah. Poza nim, zajmuje się także jedenastoletnim Jackiem, siedmioletnią Ruby, sześcioletnią Lily i trzyletnim Józefem. Każde z nich jest w pewnym stopniu niepełnosprawne..

- To ma swoje momenty, nie mogę tego osładzać, mieliśmy naprawdę ciężkie czasy - powiedział Ben magazynowi Mirror. - Mam piątkę dzieci z naprawdę skomplikowanymi potrzebami, mamy mnóstwo wizyt w całym kraju, co może być czasem wykańczające.

Mimo tego, Carpenter nie wyobraża sobie, że mógłby robić w życiu cokolwiek innego. Przeżywa razem z dziećmi ich pierwsze upadki, ważne dla nich chwile. Każdy moment z nimi wiele dla niego znaczy, a bycie ojcem to najpiękniejsza rzecz na świecie. Ben stara się także zachęcać innych do adopcji i samotnego rodzicielstwa.

- Rozumiem, że to nie jest dla wszystkich, ale ja po prostu namawiam ludzi do niestandarowego myślenia - mówi Carpenter. - Tam sa dzieci, które są pomijane.

Ben został ojcem po raz pierwszy w wieku 21 lat, kiedy adoptował swoje pierwsze dziecko. Obecnie mieszka ze swoją mamą Ritą, która pomaga mu w wychowaniu dzieci.

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także