Trwa ładowanie...

Magda Gessler o pierwszym mężu, Volkharcie Müllerze."To on nauczył mnie skromności"

Magda Gessler od lat pozostaje w związku z lekarzem Waldemarem Kozerawskim. Przed nim miała dwóch mężów. Pierwszym był niemiecki dziennikarz Volkhart Müller. W najnowszym wywiadzie restauratorka sporo o nim powiedziała.

Share
Magda Gessler o pierwszym mężu, Volkharcie Müllerze."To on nauczył mnie skromności"
Źródło: ONS
d8dnnbi

Volkhart Müller i Magda Gessler wzięli ślub w latach 80. Młode małżeństwo przeniosło się do Hiszpanii i tam rozpoczęło wspólne życie. Gessler miała wtedy 24 lata. Niestety w wyniku ciężkiej choroby Volkhart Müller zmarł, pozostawiając żonę i syna Tadeusza.

Magda Gessler i Volkhart Müller

W rozmowie z magazynem "Uroda Życia", gwiazda opisuje pierwszego męża jako człowieka niezwykle otwartego i tolerancyjnego. – Był minimalistą. Każdy przejaw bogactwa był dla niego grzechem – mówi. – Nosił w sobie niekończący się ból za drugą wojną światową i mimo że nie ponosił odpowiedzialności za zbrodnie swojego kraju, cierpiał z powodu tego, co się stało – dodaje.

Gessler tłumaczy, że Müllerowi pomogła pasja dziennikarska, bo dzięki niej czuł, że w jakiś sposób odkupuje winy własnego narodu. – (…) Rozpoczął poszukiwania hitlerowskich zbrodniarzy wojennych. Wielu z nich znalazł na południu Hiszpanii. Miał najwyższe cele i prowadził niezwykle skromne życie. To on nauczył mnie skromności, by więcej dawać niż brać, cieszyć się z tego, co się ma, nie mieć zbyt wygórowanych oczekiwań – zachwala zmarłego męża restauratorka.

d8dnnbi

W wywiadzie przekonuje jednak, że Müller nie odnalazłby się w dzisiejszym świecie. – Nie przystawałby do niego, z tym konsumpcyjnym rozpasaniem, kredytami na dom, samochód, telewizor i wakacje – ocenia Magda Gessler.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: SIŁACZKI – program Klaudii Stabach. Historie inspirujących kobiet

d8dnnbi

Podziel się opinią

Share
d8dnnbi
d8dnnbi