GwiazdyMagdalena Lamparska o swoim ciele. Przyznała, że długo wstydziła się pokazać w stroju kąpielowym

Magdalena Lamparska o swoim ciele. Przyznała, że długo wstydziła się pokazać w stroju kąpielowym

Magdalena Lamparska
Magdalena Lamparska
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. KSA

12.06.2021 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Magdalena Lamparska dołączyła do grona aktorek, które robią wiele dobrego na rzecz kobiet i ciałopozytywności. Z jej najnowszego wpisu można dowiedzieć się, jak ciężko znosiła złośliwe komentarze na temat swojej wagi.

Coraz więcej osób ma dosyć życia pod dyktando kultury diety. Przyczyniły się do tego media społecznościowe, które kilka lat temu narzuciły trudne do osiągnięcia standardy. Wszystko za sprawą filtrów upiększających i możliwości kreowania się na kogoś zupełnie innego niż w rzeczywistości.

Dzisiaj coraz więcej osób stawia na ciałopozytywność. Do tego grona zalicza się mnóstwo aktorek, piosenkarek, influenserek, m.in. Joanna Koroniewska czy Ola Żebrowska. Teraz dołączyła do nich również Magdalena Lamparska.

Warto odpuścić

Aktorka skończyła 33 lata, ale jak sama przyznała, że ostatnie lata nie pokazywała się w kostiumie kąpielowym. "Bałam się, że ktoś mi zrobi zdjęcie i jakiś portal zrobi ankietę: dobrze wygląda czy źle. Wstydziłam się, jak wyglądam. Przez wiele lat jak wpisywałam swoje nazwisko w wyszukiwarce, wyświetlała się podpowiedź: Lamparska przytyła. Wchodziłam na plan i słyszałam (nawet nie szepty): znowu utyła. Wtedy spojrzałam na moje ciało, które zawsze było szczupłe" wyznała.

Uszczypliwe i niesprawiedliwe uwagi sprawiły, że Lamparska nie potrafiła już sama uwolnić się z sideł kompleksów. W końcu zdecydowała zapisać się na terapię, która pozwoliła jej na nowo zaakceptować swoje ciało. "Jestem wdzięczna, że było mnie na nią stać" - dodała.

Kolejnym przełomowym momentem w życiu Lamparskiej była ciąża. To wtedy zrozumiała, jak wspaniałe jest każde kobiece ciało. "Przyszło odpuszczenie, troska, czułość. Dlaczego wcześniej tego nie było?" - zastanawia się.

Aktorka opowiedziała o swoim procesie budowania samoakceptacji, jednocześnie publikując zdjęcie w stroju kąpielowym, prosto z wakacji. "Teraz możecie pomyśleć: co laska gada! Siedzi na kamieniu, chuda, na tropikalnej plaży, co ona wie?" - przyznała, dając do zrozumienia, że tak naprawdę każdy z nas zmaga się z różnego rodzaju problemami, dlatego nie warto oceniać.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także