Blisko ludziMagdalena Środa skwitowała parę prezydencką i Kingę Dudę. Nie przebiera w słowach

Magdalena Środa skwitowała parę prezydencką i Kingę Dudę. Nie przebiera w słowach

Magdalena Środa jest znana ze swoich ciętych ripost.
Magdalena Środa jest znana ze swoich ciętych ripost.
Źródło zdjęć: © AKPA
15.01.2021 10:44, aktualizacja: 03.03.2022 06:20

Jeszcze niedawno Kinga Duda piastowała funkcję doradczyni społecznej prezydenta. Teraz młoda prawniczka odeszła z kancelarii i zamierza skupić się na rozwijaniu kariery z dala od pałacu prezydenckiego. Sprawę dotyczącą rezygnacji Kingi Dudy skomentowała Magdalena Środa, która dobitnie stwierdziła, co myśli.

Kiedy w sierpniu ubiegłego roku wyszło na jaw, że Kinga Duda rozpoczęła pracę jako doradczyni prezydenta, w sieci od razu zawrzało. Doszukiwano się w tej decyzji znamion nepotyzmu i skrytykowano parę prezydencką. Również pod ostrzałem mediów znajduje się Agata Duda, której wielokrotnie zarzuca się milczenie w ważnych sprawach. Filozofka Magdalena Środa postanowiła odnieść się do najnowszych rewelacji dotyczących rodziny Dudów.

Mocny komentarz Środy o Dudach

Kinga Duda skończyła studia prawnicze na UJ, a także odbyła staż w brytyjskich kancelariach. Cały czas jest aktywna i poszerza swoją wiedzę naukową, o czym świadczy jej rozbudowane CV na profilu zawodowym. Oprócz tego pojawiła się pod koniec kampanii wyborczej ojca, aby go wesprzeć. Wtedy też po raz pierwszy od niepamiętnych czasów Kinga Duda wygłosiła przemówienie, które później odbiło się szerokim echem w mediach.

Zaledwie kilka dni temu pojawiła się informacja na temat dalszych losów Kingi. Etatowa doradczyni prezydenta Zofia Romaszewska przyznała, że młoda prawniczka już nie sprawuje wcześniej powierzonej jej funkcji. Ta informacja okazała się punktem zapalnym dla Magdaleny Środy, która w niewybredny sposób skomentowała tę wiadomość:

"Kinga Duda zniknęła z listy doradców prezydenta. Dlaczego nie zniknęła cała ta nieszczęsna rodzina?? Niema Agata, narciarz Duda i ich wyjałowiona z wszelkich poglądów córeczka" - napisała na Facebooku.

Dobitny i mocny komentarz Środy nie spodobał się internautom. Zarzucili filozofce, że jej wypowiedź można potraktować jako mowę nienawiści i czasami lepiej w pewnych kwestiach zachować milczenie. Obserwatorzy humanistki dodali także, że choć nie łączą się z polityką Dudy to takie słowa są zbyt ostre.

Warto przypomnieć, że Środa w przeszłości także w podobnym guście skomentowała wybór Kingi Dudy na doradczynię. Wówczas określiła prawniczkę jako "nijaką", a Agatę Dudę "sztywną i milczącą". Stwierdziła wtedy także, że obecność córki przy prezydencie będzie sposobem na ocieplenie jego wizerunku.

Już 17 stycznia wybory Miss Polski. Spośród 23 kandydatek wybieramy Miss Polski Wirtualnej Polski. Oddaj swój głos - http://miss.kobieta.wp.pl/

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1509)
Zobacz także