Makijaż ślubny – wskazówki i propozycje
Zdarza się, że w ferworze przygotowań do jednej z najważniejszych uroczystości w życiu nie mamy czasu na to, aby odpowiednio zadbać o szczegóły swojej ślubnej stylizacji, w tym o makijaż ślubny. Sezon na śluby już się rozpoczął, sprawdź zatem, o czym powinnaś pamiętać przed wykonaniem makijażu ślubnego.
23.04.2017 | aktual.: 01.05.2017 18:02
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Makijaż ślubny to tak naprawdę makijaż jak każdy inny, jednak wykonany przede wszystkim przy użyciu odpowiednich kosmetyków, które bardzo długo trzymają się na skórze, świetnie wyglądają w obiektywie kamery i aparatu fotograficznego, a także są wodoodporne.
Makijaż ślubny – najważniejsze wskazówki
Myśląc o makijażu ślubnym, powinnyśmy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii.
Po pierwsze, makijaż winien trzymać się na twarzy jak najdłużej, zwłaszcza gdy w grę wchodzi zarówno jedynie krótka ceremonia, jak i ceremonia wraz z tradycyjnym weselem do białego rana. W tym pomogą nam odpowiednio dobrane i nałożone kosmetyki oraz odpowiednia baza pod makijaż ślubny lub różnego rodzaju fixery utrwalające w aerozolu, którymi można spryskać twarz.
Po drugie, makijaż ślubny powinien pasować nie tylko do sukni ślubnej, ale także do typu urody panny młodej i, co ważne, musi jej się po prostu podobać. Makijaż ślubny jest swoistą wisienką na torcie całej stylizacji, więc nie może popsuć pannie młodej tej najważniejszej chwili.
Po trzecie, warto jest mieć makijaż chociażby częściowo wodoodporny (szczególnie w okolicy oka) z prostego względu: nigdy nie wiadomo, kiedy pannie młodej uroni się łezka bądź kilka łezek wzruszenia. Warto również pamiętać o tym, aby nie odkładać go na ostatnią chwilę i umówić się z wizażystką na próbny makijaż ślubny odpowiednio wcześnie, a jeżeli sytuacja na to pozwala, to wziąć ze sobą również starszą druhnę.
Wykonywany na ostatnią chwilę makijaż ślubny, bez wczesnego sprawdzenia, może okazać się klapą, od której nie będzie odwrotu, zwłaszcza gdy zostanie nam zaledwie kilka godzin do ceremonii, w przeciągu których trzeba zadbać o inne ważne kwestie. Niektóre panie czasem zastanawiają się także, czy zrezygnować z usług profesjonalisty bądź profesjonalistki i wykonać makijaż ślubny samodzielnie, jednocześnie oszczędzając pieniądze.
Oczywiście jest to do zrobienia, ale warto jednak jest w tym dniu oddać się w ręce kogoś innego, nawet zdolnej przyjaciółki, gdyż stres robi swoje, a umówiona godzina i z góry wyznaczony czas niekiedy pozwalają trzymać się i tak mocno napiętego, przedślubnego grafiku.
Makijaż ślubny – czego unikać?
Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta: unikajmy przesady. Makijaż ślubny to nie makijaż na imprezę czy karnawał, nie może być zatem zbyt krzykliwy i nie może zmieniać nam naszej urody. W tym przypadku sprawdza się dewiza „piękno tkwi w prostocie”.
Zrezygnujmy również z eksperymentowania na swojej urodzie, jeżeli chcemy wykonać makijaż ślubny samodzielnie lub z pomocą przyjaciółki przy użyciu własnych kosmetyków. Nie używajmy niesprawdzonych wcześniej rozwiązań, np. cieni do powiek w nowym kolorze. Starajmy się też uniknąć niewyspania (chociaż stres często nie pozwala spokojnie zasnąć), gdyż make-up ślubny na niewypoczętej skórze będzie, po prostu, źle wyglądał.
Makijaż ślubny – propozycje
Oto kilka propozycji makijażu ślubnego, które mogą stanowić inspirację dla panny młodej:
- ślubny makijaż nude – bardzo subtelny, niemalże niewidoczny makijaż, którego podstawę stanowią kosmetyki korygujące niedoskonałości i jasne (beżowe, jasnobrązowe bądź pastelowe) barwy; na usta nakładane są matowe pomadki, a rzęsy są lekko wytuszowane,
- ślubne smoky eyes – klasyczny makijaż w stylu „przydymionych” oczu, na którego składa się cień podstawowy, cień połyskujący, jasny cień matowy, cień ciemniejszy z połyskującymi drobinkami i kredka do oczu; należy pamiętać, żeby nie przesadzić tu z makijażem ust,
- ślubne kocie oko – makijaż wykonany ze starannie wyrysowanej eyelinerem kreski na powiece, który optycznie otwiera oko; grubość kreski oraz jej długość powinny pasować do kształtu twarzy i preferencji panny młodej, jednakże niezalecane jest rysowanie zbyt długiej kreski, wyjeżdżającej daleko poza linię oka,
- wyrazisty ślubny makijaż ust – makijaż, który skupia uwagę na ustach panny młodej; do jego wykonania wykorzystuje się pomadkę o mocnej, wyrazistej barwie oraz delikatne cienie na powiekach bądź eyeliner.