Blisko ludziMarek Suski się wygadał. Czy Beata Szydło ma szansę zostać prezydentem?

Marek Suski się wygadał. Czy Beata Szydło ma szansę zostać prezydentem?

Beata Szydło
Beata Szydło
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Anna Podlaska

25.11.2020 11:03, aktual.: 02.03.2022 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Beata Szydło wystartuje w przyszłych wyborach prezydenckich? Prawo i Sprawiedliwość już wybiega w przód i planuje 2025 rok. Jak się okazuje apetyt na karierę byłej premier i obecnej europosłanki nie słabnie. Na horyzoncie są wybory prezydenckie, w których ma wziąć udział.

Beata Szydło małymi krokami wspina się po kolejnych szczeblach kariery politycznej. Najpierw wykazała się jako burmistrz, była też radną. Później zajęła się polityką krajową i trafiła do Sejmu. Przez lata była posłanką, aż w 2015 roku stanęła za sukcesem Andrzeja Dudy i jego wygranej w wyborach prezydenckich. W dalszej kolejności została premierem, a gdy przestała pełnić tę funkcję została wicepremierem odpowiedzialnym za Komitet Społeczny Rady Ministrów. Aktualnie jest europosłanką. Jej wynik do Parlamentu Europejskiego był imponujący. Co dalej?

Beata Szydło wystartuje w wyborach prezydenckich 2025?

Widocznie PE to nie koniec politycznych ambicji byłej premier. PiS już planuje przyszłe wybory prezydenckie i jak się okazuje, duże szanse na kandydowanie ma właśnie Beata Szydło. O jej przyszłości wygadał się wiceszef klubu PiS w Sejmie, Marek Suski. W rozmowie z reporterką Radia Zet zdradził plany partii.

Na pytanie, czy PiS ma już plan na następne wybory prezydenckie 2025 i kto, mógłby zostać jej kolejnym kandydatem odpowiedział: "Na razie dopiero co, wygrał pan prezydent Duda... Myślimy, ale nie jest póki co wytypowana jedna osoba. Jest grupa osób, które mają szanse, mogą uzyskać nominację".

Dopytany, czy w tej grupie znajduje się była premier Beata Szydło, odparł, że wśród grona osób branych pod uwagę jest właśnie była premier: "Myślę, że jest jedną z tych osób, które tę szansę mają".

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (50)
Zobacz także